پیش ‌بینی قیمت طلا برای فردا (۳ آذر)

4

1399/9/2

21:41


رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا فردا روند با ثباتی داشته باشد. توصیه ما به مردم این است فعلا طلا نخرند تا بازار به روال عادی باز گردد.

پیش ‌بینی قیمت طلا برای فردا (۳ آذر)

قیمت انس جهانی طلا همچنان روند ثابتی دارد و در بازارهای جهانی با قیمت یک هزار و ۸۷۱ دلار معامله می‌شود. با تداوم ثبات قیمت انس جهانی قیمت دلار در مقایسه با دیروز ۷۷۵ تومان کاهش یافت و با قیمت ۲۵ هزار و ۴۴۵ تومان معامله شد که همین عامل، باعث کاهش قیمت طلا در بازار داخل شد.

به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با توجه به تعطیلات دو هفته‌ای تهران، قیمت طلا امروز مجددا افت کرد. علت ارزان شدن قیمت طلا به روند کاهشی قیمت دلار ارتباط دارد. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا فردا روند با ثباتی داشته باشد. البته ممکن است قیمت طلا تا پایان هفته نوسان جزئی را تجربه کند.

هر چند که بازار طلای تهران به دلیل رعایت بهداشت و محدودیت‌های کرونایی تعطیل شده اما معاملات طلا در فضای مجازی برقرار است. ابراهیم محمدولی در این باره به تجارت‌نیوز گفت: در این شرایط ممکن است برخی همکاران طلا خرید و فروش کنند که به عقیده ما این نوع معاملات ایرادی ندارد اما به مردم توصیه می‌کنیم از فضای مجازی طلا نخرند.

او اظهار کرد: مردم ممکن است با خرید طلا از فضای مجازی ضرر کنند؛ چرا که عملا وزن فروش طلا از سوی کاربران فضای مجازی واقعی نیست. توصیه ما به مردم این است فعلا طلا نخرند تا بازار به روال عادی باز گردد.

سکه چقدر کاهش یافت؟

محمدولی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار با افت پنج هزار تومان با نرخ یک میلیون و ۱۱۷ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نیز با کاهش ۱۴۰ هزار تومانی نسبت به دیروز با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه و سکه گرمی هم روند با ثباتی داشت و با قیمت چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. حباب سکه ۸۰۰ هزار تومان است.

 

منبع: تجارت نیوز

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو