واژگونی مرگبار در صبح بارانی

منبع: رکنا

3

1399/9/3

00:57


واژگونی مرگبار در صبح بارانی

تصادف اتوبوس حامل کارکنان پالایشگاه اصفهان / به گزارش رکنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به وقوع این حادثه در ساعت 6:30صبح دیروز یک شنبه افزود: اتوبوس حامل کارکنان شرکت پالایش نفت اصفهان از یزدانشهر به سمت پالایشگاه در حرکت بوده که در کمربندی جدید شهرستان خمینی شهر_نجف آباد دچار حادثه می شود.

منصور شیشه فروش با بیان این که بلافاصله بعد از اطلاع از وقوع این حادثه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند، ادامه داد: تیم های امدادی پلیس راه، راهداری، اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی و ۱۲ دستگاه آمبولانس در محل حادثه حاضر شدند و ضمن انتقال مجروحان، مسیر جاده را بازگشایی کردند. وی گفت: در این حادثه متاسفانه چهار نفر از کارکنان پالایشگاه اصفهان فوت کردند و ۱۷ نفر مصدوم شدند و نیروهای امدادی مصدومان را به بیمارستان ۹ دی خمینی شهر و گلدیس شاهین شهر منتقل کردند. سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا هم در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: حدود ساعت ۶:۱۰ صبح دیروز یک دستگاه اتوبوس اسکانیا متعلق به سرویس کارکنان پالایشگاه نفت در حال حرکت در مسیر کمربندی نجف آباد به خمینی شهر بود که در محدوده پلیس راه نجف آباد واژگون شد.کارشناسان پلیس راه با حضور در محل ، اقدامات خود برای بررسی علت وقوع این حادثه را آغاز کرده‌اند.

اتوبوس از لحاظ ایمنی مشکلی نداشت

مدیر روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان نیز با بیان این که لغزندگی جاده و انحراف از شانه خاکی و افتادن در چند متر پایین تر از سطح جاده باعث واژگونی این اتوبوس و فوت و مصدوم شدن سرنشینان آن شد، افزود: اتوبوس از لحاظ ایمنی مشکلی نداشته و معاینه فنی داشته است، ضمن این که راننده اتوبوس هم جزو رانندگان خوب سرویس ها بود ولی متاسفانه بارندگی و شیب مسیر باعث وقوع این حادثه شده است. حاجیان با اشاره به این که این شرکت حدود ۱۰۰ سرویس برای رفت و برگشت کارکنان دارد، ادامه داد: تعداد سرویس ها در شیفت های روز بیشتر است، ولی در عصر و شب تعداد سرویس ها بسیار کمتر است. وی با بیان این که در این اتوبوس با احتساب راننده، ۲۱ نفر حضور داشتند، افزود: متاسفانه چهار نفر فوت کردند و ۱۷ نفر مصدوم شدند که ۱۳ نفر از مصدومان به بیمارستان ۹دی خمینی شهر و چهار نفر به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل شدند.

رهاسازی سرنشینان محبوس شده

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری خمینی شهر نیز در خصوص این حادثه به ایسنا گفت: در ساعت 6:30صبح دیروز حادثه واژگونی اتوبوس در کمربندی خمینی شهر- نجف آباد اعلام شد که با توجه به شرایط جوی و عمق و نوع حادثه، آتش نشانان ایستگاه های چهارگانه خمینی شهر با همه تجهیزات مربوط به محل اعزام شدند. مهدی مرادیان با اشاره به این که در این حادثه چهار نفر از سرنشینان اتوبوس جان خود را از دست دادند، افزود: همچنین ۱۴ نفر از سرنشینان در اتوبوس محبوس شده بودند که پس از رها سازی، تحویل نیروهای اورژانس شدند. مدیر روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان نیز گفت: بلافاصله پس از اطلاع از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس سرویس پالایشگاه اصفهان در گردنه خمینی شهر به سمت شاهین شهر، هفت کد ۱۱۵ و سه کد هلال احمر به محل اعزام شدند. عباس عابدی با اشاره به این که مصدومان این حادثه ،همه آقا و ۳۲ تا ۵۹ ساله هستند، افزود: چهار نفر فوتی این حادثه‌ ۴۰ تا ۵۰ ساله بودند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علت این حادثه لغزندگی جاده اعلام شده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو