جنارو گتوزو: ما با اولین مشکل در بازی، به داور، بازیکنان، بدشانسی و همه چیز اعتراض داریم

منبع: طرفداری

2

1399/9/3

02:47


جنارو گتوزو: ما با اولین مشکل در بازی، به داور، بازیکنان، بدشانسی و همه چیز اعتراض داریم

رینو معتقد است تیمش بدشانس نیست، بلکه ذهنیت درستی در بازی های بزرگ ندارد.

ناپولی در خانه مقابل میلان 2-0 عقب افتاد و سپس دریس مرتنز یکی از گل ها را جبران کرد اما امید آنها به کامبک زیاد دوامی نداشت زیرا باکایوکو با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد و میلان توانست با ارائه یک بازی منطقی گل سوم را هم بزند. ناپولی موقعیت های خوبی برای گلزنی داشت اما از آنها استفاده نکرد و جنارو گتوزو در مصاحبه بعد از بازی از همین موضوع شاکی بود:

اشتباه پیش می آید و من اینجا نیستم که در مورد اشتباهات فردی حرف بزنم اما ما همه کار را خودمان کردیم. ما برای خودمان و آنها شانس گلزنی خلق کردیم! ما هر بار که بازی بزرگی داریم، اتفاقی پیش می آید. مشکل از من است زیرا واضحا من نمی توانم کاری کنم که تیم در بازی های بزرگ رویکرد درستی داشته باشد. تصادفی نیست که ما در این بازی ها شانس های زیادی خلق می کنیم و از آنها استفاده نمی کنیم. باید روی کار خودمان تمرکز کنیم و این مشکل اصلی است. 

ما زیادی در مورد کمبودها و کارهایی که انجام نمی دهیم  و چیزهای که خلاف ما اتفاق می افتد، فکر می کنیم. اصلا بدشانسی نیست. مساله این است که ما در این بازی ها با ارائه و رویکرد درستی حاضر نمی شویم زیرا تکنیک و کیفیت کافی نیست. ماه ها است که در این مورد فکر می کنم. نگرشی می بینم که دوست ندارم و اذیتم می کند. باید هر چه زود این مسائل را کنار بگذاریم. 

از گتوزو در مورد برخورد آرنج زلاتان با کولیبالی سوال شد که داور حتی کارت زرد هم نداد:

من نمی خواهم وارد این مسائل شوم. در تلویزیون مثل آرنج مایک تایسون به نظر می رسد اما آن صحنه آهسته است. این حرف ها بی ربط است. باید روی کار خودمان تمرکز کنیم؛ اراده ای که لازم داریم، توانایی گلزنی در موقعیت ها و این کار را نمی کنیم. میلان به شدت به ایبرا اعتقاد دارد. آنها به کاری که انجام می دهند، صد در صد باور دارند. به نظرم زلاتان حتی از 10-12 سال پیش هم بهتر شده است. آنها سانتر می کنند چون می دانند زلاتان خودش را می رساند. ما امروز شانس های زیادی خلق کردیم اما اعتقادی به آن نداشتیم! 

مشکل از ذهنیت است. فوتبال یعنی کمک کردن به یکدیگر، با هم رشد کردن و بالا رفتن، گفتن یک کلمه دلگرم کننده و محبت آمیز به هم تیمی در زمانی که به مشکل بر خورده اید. آدم های زیادی هستند که مثل پرفسورها رفتار می کنند و می خواهند به شما همه چیز را یاد بدهند. این مرا اذیت می کند. 

ناپولی حالا در سه بازی اخیر خانگی اش مقابل ساسولو، آلکمار و میلان شکست خورده است:

نباید یک جا بمانید و به یک اتفاق خاص تمرکز کنید. باید مثل یک تیم فکر کنیم. در بازی هایی که چاقو روی دندانمان بود، پیروز شده ایم؛ و وقتی آتش در چشم و قلبمان است. ما باید به جای "من" به "ما" فکر کنیم اما این کار را نمی کنیم. مساله این نیست که ما ریلکس باشیم؛ بلکه ذهنیت است. مشکل از من است. شاید من باید وقت بیشتری برای صحبت با بازیکنان بگذارم زیرا این هم وظیفه مربی است. 

وقتی بازیکن بودم، فوتبال را کاملا متفاوت با این می دیدم. با ظهور اولین نشانه از برخوردن به مشکل، بازیکنان ما به داور اعتراض می کنند، به یکدیگر اعتراض می کنند که چرا پاس خوبی نداده اند؛ از بدشانسی شکایت می کنند؛ از همه چیز شاکی هستند. کیفیت در فوتبال کافی نیست. باید تمرکز داشته باشیم و برای هر نتیجه بجنگیم. من می دانم مشکل از کجا است و تصادفی نیست که وقتی وارد یک بازی واقعا مهم می شویم، متزلزل می شویم. باید مثل یک تیم فکر کنید؛ همه با یک ذهن نه هر کسی با ذهنی جدا. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو