عذرخواهی شبکه دو به دلیل یک اشتباه فاحش درباره شهید فخری زاده + عکس

عذرخواهی شبکه دو به دلیل یک اشتباه فاحش درباره شهید فخری زاده + عکس


منبع: رکنا

24

1399/9/10

11:53


عذرخواهی شبکه دو به دلیل یک اشتباه فاحش درباره شهید فخری زاده + عکس

محسن فخری زاده چگونه ترور شد

محسن فخری زاده / ماشین ضدگلوله حامل شهید محسن فخری زاده و همسر وی، صبح جمعه به همراه ۳ ماشین تیم حفاظت از شهر رستمکلای مازندران به سمت آبسرد دماوند حرکت می‌کند.

ماشین پیشرو تیم حفاظت چند کیلومتر مانده به محل حادثه، اسکورت را برای چک و خنثی محل مقصد ترک می‌کند.

ترور محسن فخری زاده چگونه اتفاق افتاد؟

شیوه ترور محسن فخری‌زاده

در همین لحظات، صدای ناشی از اصابت چند گلوله به ماشین، موجب جلب توجه دکتر فخری‌ زاده و متوقف کردن ماشین می‌شود. فخری‌ زاده به تصور اینکه صدا ناشی از برخورد با مانع خارجی یا اشکال در موتور خودرو بوده از ماشین پیاده می‌شود.

در همین لحظه از خودرو نیسانی که در فاصله ۱۵۰ متری ماشین شهید متوقف بوده، از یک دستگاه تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور، شلیک‌های متعددی به سمت شهید صورت می‌گیرد. دو گلوله به پهلو و یک گلوله به پشت شهید محسن فخری زاده برخورد می‌کند که منجر به قطع نخاع وی می‌گردد.

در این اثنا سرتیم حفاظت بدن خود را حائل پیکر شهید فخری زاده می‌کند و چند تیر نیز به بدن وی اصابت می‌کند. لحظاتی بعد همان نیسان متوقف شده نیز منفجر می‌شود.

شهادت محسن فخری‌زاده در تهران

پیکر مجروح شهید به درمانگاه و از آنجا با بالگرد به بیمارستانی در تهران منتقل می‌شود که متاسفانه بعد از مدتی به شهادت می‌رسد.

در این عملیات که حدود ۳ دقیقه طول کشیده است، هیچ عامل انسانی در محل ترور حضور نداشته و تیراندازی‌ها تنها توسط سلاح خودکار انجام شده است و به جز محافظ شهید که مجروح می‌شود، هیچ فرد دیگری در این حادثه آسیب نمی‌بیند.

در همین رابطه بررسی هویت مالک خودروی نیسان، نشان دهنده خروج وی در ۸ آبان ماه سال جاری از کشور است.

ترور محسن فخری زاده چگونه اتفاق افتاد؟

صاحب نیسان انفجاری عامل ترور شهید فخری زاده کیست؟

در دقایق نخست تصور می شد که نیسان آبی منفجر شده در ترور شهید فخری زاده سرقتی باشد اما با به دست آوردن مشخصات نیسان و بررسی آن مشخص شد هیچ اعلام سرقتی صورت نگرفته است و به احتمال زیاد صاحب اصلی نیسان انفجاری از همدستان تروریست ها بوده است.

از سوی دیگر با بررسی های تخصصی فاش شد  هیچ تروریستی در محل ترور شهید فخری زاده حضور نداشت و این اقدام از راه دور و با تیربار اتوماتیک داخل نیسان صورت گرفته است و علت انفجار نیسان نیز برای از بین بردن ردپاها بوده است.

به گزارش رکنا، بعدازظهر جمعه گذشته عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را در آبسرد دماوند مورد حمله قرار دادند که در این اقدام تروریستی درحالیکه عنوان شده بود تروریست ها 12 نفر با موتور و هیوندا بودند فارس گزارش داد هیچ عامل انسانی ای در محل ترور نبوده است و تیربار اتوماتیک با کنترل از راه دور توسط تروریست ها روی نیسان آبی متوقف در مسیر راه شهید فخری زاده هدایت شده است.

در این گزارش آمده است که شهید فخری زاده با شنیدن صداهایی از خودروی ضدگلوله به تصور خرابی خودرو آن را پارک و سپس پیاده شده است و همزمان تیربار اتوماتیک شروع به شلیک کرده است و با اصابت گلوله به پدر هسته ای ایران ایشان و محافظش زخمی شده اند و دکتر فخری زاده به شهادت رسیده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

ترور محسن فخری زاده چگونه اتفاق افتاد؟

مطالب مشابه