جزئیات طرح اقدام متقابل علیه عامل اصلی ترور سردار سلیمانی

منبع: رکنا

122

1399/10/13

08:36


جزئیات طرح اقدام متقابل علیه عامل اصلی ترور سردار سلیمانی

به گزارش رکنا، فداحسین مالکی، با اشاره به اعلام وصول طرح اقدام متقابل علیه آمریکا در سالگرد شهادت سردار سلیمانی ، گفت: مجلس یازدهم در راستای مطالبه بر زمین‌ مانده رهبر انقلاب مبنی بر مقابله مجلس با خباثت‌های آمریکا، در سالگرد سردار سلیمانی و چهلم شهید فخری‌زاده، از طرح انقلابی در قالب «طرح اقدام متقابل علیه آمریکا عامل اصلی ترور شهید سلیمانی» رونمایی کرد.
وی با اشاره به مفاد این طرح، اظهار داشت: ضرورت پاسخ به شرارت‌های تروریست‌های آمریکایی در کشور میزبان، ممنوعیت مذاکره بر سر توان تسلیحاتی، شکست حصر غزه و یمن، ممنوعیت واردات کالا و خدمات از آمریکا، ممنوعیت مذاکره با آمریکا تا پیش از عذرخواهی بابت خروج از برجام و محکوم کردن ترور شهید سلیمانی، از جمله مفاد این طرح است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی خود در آغاز سال ۹۸ با اشاره به مشارکت فعال مجلس آمریکا در فشار خصمانه به جمهوری اسلامی، از کم‌کاری مجلس ایران در این زمینه گله نمودند و فرمودند، «کنگره آمریکا -این آمار جالبی است- در سال‌های ۹۶ و ۹۷، ۲۲۶ طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی، یا تصویب یا ارائه کرده! ۲۲۶ طرحِ ضدیت و خباثت علیه جمهوری اسلامی؛ شرارت است دیگر. حالا البتّه اینجا من یک گِله‌ای هم از مجلس خودمان بکنم: مجلس شورای اسلامی خودمان چند طرح و لایحه در مقابل خباثت‌های آمریکا ارائه کرده‌اند یا تصویب کرده‌اند؟!»
مالکی تصریح کرد: با روی کار آمدن مجلس یازدهم که آیت‌الله خامنه‌ای آن را مجلسی قوی و انقلابی خواندند، امید و انتظار نخبگان کشور به جبران فروگذاری‌های گذشته در زمینه مقابله با شرارت‌ها و خباثت‌های دشمن افزایش یافته‌است.
وی اظهار داشت: در این راستا، در ایام سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و چهلم شهید فخری‌زاده، مجلس انقلابی یازدهم، گام شایانی برای این منظور برداشت، طرح مهم «طرح اقدام متقابل علیه آمریکا عامل اصلی ترور شهید سلیمانی» در قالب سه بخش در دستور کار قرار داد، که عبارت است از: «اخراج تروریست‌های آمریکا از منطقه، حمایت از مقاومت، سیاست خارجآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو