بیت کوین در جایگاه دهمین ارز پرارزش جهان قرار گرفت

بیت کوین در جایگاه دهمین ارز پرارزش جهان قرار گرفت


منبع: گجت نیوز

20

1398/4/5

17:20


بیت کوین در جایگاه دهمین ارز پرارزش جهان قرار گرفت

بیت کوین در جایگاه دهمین ارز پرارزش جهان قرار گرفت. سرمایه در حال گردش Bitcoin بیش از 162 میلیارد دلار است و پیش‌بینی می‌شود ارزش هر واحد آن تا پایان سال 2019 به بیش از 40 هزار دلار افزایش پیدا کند.

ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین نوعی از پول رمزنگاری شده محسوب می‌شوند که کاربران می‌توانند مبادلات مالی خود را به کمک این ارزهای دیجیتال بدون نیاز به هیچ بانکی انجام دهند و هویت دو طرف معامله نیز ناشناس خواهد بود. استخراج کنندگان یا ماینرها ارزهای دیجیتالی را به کمک سخت افزارهای قدرتمند استخراج می‌کنند. بازار ارزهای دیجیتال در حال رشد چشمگیری است و به همین دلیل بسیاری از کاربران برای کسب ثروت به سرمایه‌گذاری و استخراج ارز روی آوردند.

بیت کوین دهمین ارز با ارزش جهان شد

بر اساس گزارش جدیدی که کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه ارزهای دیجیتالی منتشر کردند، اگر طلا و نقره را در نظر نگیریم، بیت کوین هم‌اکنون دهمین ارز بزرگ و ارزشمند جهان محسوب می‌شود که البته با در نظر گرفتن طلا و نقره این ارز دیجیتالی در جایگاه دوازدهم قرار می‌گیرد. در این گزارش آمده است سرمایه در حال گردش بیت کوین بیش از 162 میلیارد دلار است که پیش‌بینی می‌شود ارزش هر واحد بیت کوین تا پایان سال 2019 به بیش از 40 هزار دلار افزایش پیدا کند. بر اساس این گزارش در حال حاضر ارزش بیت کوین از پایه پولی کشورهای بزرگی چون برزیل، کانادا، کره جنوبی، روسیه و نروژ بیشتر است و اگر رشد این ارز دیجیتالی همچنان ادامه پیدا کند، به زودی به پایه پولی کشورهای بزرگ‌تری چون هند، انگلستان و آمریکا خواهد رسید.

بیت کوین

بررسی‌ها نشان می‌دهد ارزهای دیجیتالی از امنیت بالایی برخوردارند، قابل هک نخواهند بود و کاربران به صورت ناشناس در آن معامله خواهند کرد. همچنین برای استخراج ارزهای دیجیتالی باید از سخت افزارهای قوی یا پلتفرم‌های مخصوصی استفاده شود. پس از به اوج رسیدن ارزهای دیجیتالی بسیاری از کشورها به دنبال کنترل آن بودند تا بتوانند معاملات این بازار را محدود کنند؛ زیرا این کشورها معتقدند ارزهای دیجیتال نظیر Bitcoin به نوعی باعث آسان‌تر شدن تجارت‌های غیرقانونی چون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر می‌شوند و حتی مقام‌های قضایی و پلیس نیز توانایی شناسایی دو طرف معامله را نخواهند داشت. البته برخی از کشورها نیز قوانین دقیقی را در این خصوص وضع کرده‌اند و در این کشورها مبادله ارزهای دیجیتالی مجاز است.

بیت کوین

کاربران در سال‌های اخیر از ارزهای دیجیتالی متعددی چون بین کوین، مونرو، ریپل و ارتیوم به طور قابل توجهی استقبال کردند و با هدف کسب ثروت به استخراج و تبدیل پول‌های خود به ارزهای دیجیتالی اقدام می‌کنند؛ زیرا در حال حاضر کاربران زیادی با معامله در بازار ارزهای دیجیتالی توانستند به پول زیادی برسند و چنین موضوعی سایر کاربران را نیز ترغیب می‌کند. بر اساس پیش‌بینی کارشناسان با توسعه فناوری بلاک چین میزان استخراج ارزهای دیجیتال نیز افزایش پیدا می‌کند و این بازار بیش از پیش رشد خواهد کرد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو