استفاده از ابزار تصویری مدرن در مرزهای کشور از سال 1400

17

1399/10/24

14:51


استفاده از ابزار تصویری مدرن در مرزهای کشور از سال 1400

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبری پلیس، سردار "احمد علي گودرزي" در حاشیه بازدید از یگان های مرزی در جمع خبرنگاران استان آذربایجان غربی روند اجراي طرح هوشمندسازي در مرزها را مطلوب عنوان کرد و اظهار داشت: زيرساخت‌هاي لازم براي اجرای اين امر از جمله اقدامات اپتيکي، الکترونيکي، پهپادي و همه تجهيزات نوين، خودروهاي عملياتي سبک و تجهيزات مورد نياز مرزبانان فراهم شده است.

وي با اشاره به ایجاد زيرساخت‌هاي فيبر نوري در مرزها افزود: در راستای اجرای طرح هوشمندسازي در سراسر مرزها، بيشتر پاسگاه‌هاي مرزي به دوربين‌هاي پيشرفته مجهز شده و در آينده ای نزديک نصب ديوار مغناطيسي در مرزها در دستور کار مرزبانی قرار دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بيان اينکه هوشمندسازي مرزها را با توجه به نگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالي) مبني بر اقتدار ناجا مد نظر قرار داده ايم، تصریح کرد: در سال‌هاي گذشته گام‌هاي خوبي در زمينه هوشمندسازي و انسداد نوار مرزي برداشته ايم و از فناوري روز بهره مند هستيم.

سردار گودرزی خاطرنشان کرد: طرح‌هايي براي هوشمندسازي مرزها در دست داريم و می طلبد، دولتمردان و نمايندگان مجلس شورای اسلامی در زمينه جذب اعتبار نگاه ویژه ای به مرزها داشته باشند تا شاهد تحول در ارائه خدمات و بهبود فرآيندهاي مراقبتي در مرزها باشيم.

وي با بيان اينکه در قالب طرح‌هاي هوشمندسازي مرزها، شاهد بهره برداري از سامانه الکترونيکي، اپتيکي، سنسورهاي مراقبتی، الکترونيکي در سطح گسترده در مرزهای کشور خواهيم بود، گفت: امروز 90 درصد تجهيزات مرزباني بومي است که ناشی از اتکا به جوانان غیور میهن اسلامی است./


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو