آشنایی با محله لوکس مرداویج اصفهان | Isfahan

منبع: تاپ تراول

8

1399/11/2

22:48


لیدوما تریپ

محله مرداویج اصفهان

اصفهان شهری تاریخی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان است. اصفهان، چهارمین شهر پهناور و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است. این شهر زیبایی منحصر به فردی دارد که در روح و جان هر بازدیدکننده ای اثر می گذارد و همچنین این شهر لقب نصف جهان را گرفته است. محله مرداویج یکی از محله های لوکس و پر جنب و جوش در اصفهان است. در ادامه همراه تاپ تراول باشید تا درباره محله مرداویج اصفهان بیشتر بدانید.مردوایج (Mardavij) محله‌ای در جنوب شهر اصفهان و جزء منطقه شش شهرداری اصفهان است. این محله حدفاصل دروازه شیراز (میدان آزادی) تا چهارراه فرایبورگ و کوی استادان و خیابان کارگر است. نام این محله از مرداویج زیاری گرفته شده ‌است. مرداویج از محله‌های گرانقیمت اصفهان و محل سکونت افراد ثروتمند اصفهان است.

برخلاف تهران که محله‌های به اصطلاح بالاشهر در نیمه شمالی آن قرار دارند. محله‌های بالاشهر اصفهان در جنوب آن واقع شده اند. یکی از محله‌های لوکس اصفهان، محله مرداویج است. رستوران‌های پرزرق‌وبرق با دیوارکوب‌های چوبی قهوه‌ای تیره، درخت‌های کاج، ماشین‌های مدل‌بالا، گل‌فروشی‌ها و کافه‌ها وجوه دیگری از این محله هستند که به پاتوق بسیاری از جوانان اصفهانی‫ تبدیل شده است.

محله مرداویج اصفهان

از آنجا که در سال‌های پیش از انقلاب، این محله را عمدتاً زمین‌هایی بایر تشکیل می‌داده است؛ بنابراین این محله، آن اصالتی که محله‌های دیگر اصفهان از آن برخوردارند را ندارد. ارائه زمین‌های این محله به کارمندان دولت در دهه ۵۰ و آغاز ساخت‌ و ساز، به سکونت مهاجران بسیاری در مرداویج منجر و این محله به تدریج تبدیل به یک محله بالاشهری شد؛ به طوری که اکنون ۹۰ درصد از ساکنان این محله، از اطراف اصفهان هستند.

محله مرداویج اصفهان

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو