جاذبه های دیدنی خوانسار ، اصفهان | Khansar

منبع: تاپ تراول

14

1399/11/2

22:48


لیدوما تریپ

جاهای دیدنی خوانسار

خوانسار در ۱۵۰ کیلومتری شمال غربی اصفهان واقع شده و با اینکه زیاد از کویر دور نیست ولی یکی از خوش آب و هواترین‌هاست. این شهر توریستی زیبا دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است و یکی از مکان های دیدنی خوانسار شامل طبیعت لاله زارهای آن است که دارای مناظری بی نظیر و تماشایی است. شهر خوانسار در فصل بهار دارای دیدنی های بسیار جذاب است طبیعت این شهر در فصل بهار به حدی جذاب است که گردشگران این فصل را برای تفریحات و گشت و گزار خود انتخاب می کنند.در ادامه همراه تاپ تراول باشید تا با مکانهای دیدنی خوانسار بیشتر آشنا شوید.ناحیه حفاظت شده ی گلستان کوه

در این دشت که به نام” دشت اشک مریم”  نیز مشهور می باشد، شاهد یکی از کمیاب ترین گونه های لاله می باشیم. از دلایل نام گذاری این دشت به “دشت اشک مریم” افسانه ای بوده است که در بخشی از آن آمده استکه این گل شاهد مرگ سیاوش به دست گرسیوز بوده است و بعد از آن این گل در فراق این غم اشک می ریزد. این نوع لاله واژگون به رنگ سرخ مایل به بنفش می باشد و زمان گلدهی آن چهل یا شصت روز بعد از عید می باشد .این گل در مواجه شدن با باد تغییر رنگ می دهد. لاله واژگون، دارای خواص دارویی نیز می باشد که از پیاز آن برای درمان درد های روماتیسمی،کبدی و مفصلی استفاده می شود. در ناحیه علاوه بر لاله های واژگون منحصرالبفردش از طبیعت بکر،دشت سرسبز و چشمه های پر آب نیز بهره مند می باشد.

جاهای دیدنی خوانسار

خانه ابهری

خانه تاریخی ابهری ‌ها در خوانسار، یکی دیگر از دیدنی های خوانسار است. این خانه یکی از یادگارهای دوره قاجار است که به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته است. معماری این خانه، گچبری و نقاشی‌های موجود در آن به خوبی معرف سبک معماری قاجار است. می‌توان در خانه‌ای به جا مانده از روزگار گذشته قدم زد، در جایی که انگار زمان متوقف شده است.

جاهای دیدنی خوانسار

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو