دره زمان ، نقطه ای بکر در استان مازندران | Zaman valley

منبع: تاپ تراول

7

1399/11/2

22:48


لیدوما تریپ

دره زمان مازندران

استان مازندران یکی از زیباترین استان های شمالی کشور است که جز مقاصد محبوب سفر در بین گردشگران است. گوشه و کنار این استان جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد و سرسبزی و آب و هوای عالی نیز به محبوبیت آن می افزاید. یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و بکر در این استان دره زمان است .برای آشنایی با این تنگه زیبا و بکر در آمل مازندران در ادامه مطلب همراه تاپ تراول باشید.

دره زمان (Zaman valley) تنگه ای دیدنی ‌در روستای پلور در استان مازندران است. برای دیدن این دره هم باید از جاده‌ هراز به مازندران بروید، در حالی ‌که دماوند جلویتان است و به آن نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید. پلور یکی از روستاهای آمل مازندران است که در ۸۰ کیلومتری تهران قرار گرفته است. برای رفتن به آن هم حتما لازم نیست ماشین داشته باشید، تاکسی‌ها ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎﻱ ﺑﺰﺭﮔﺮﺍﻩ ﺷــﻬﻴﺪ ﺑﺎﺑﺎﻳﻲ ﻇﺮﻑ تقریبا ﻳﻚ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﻣﻲ ﺭساﻧﻨﺪ.

یکی دو سالی می‌شود که دره زمان پلور به یکی از مقصدهای گردشگری محبوب اطراف تهران تبدیل شده است. تا پیش از این فقط طبیعت‌گردهای حرفه‌ای آن ‌را می‌شناختند، اما حالا تورهای یک‌روزه‌ مقصدشان این دره است.

دره زمان مازندران

این منطقه امکان آب‌بازی، شنا و در کل خاطرات خوش در تابستان را برای گردشگران فراهم کرده است: همان دلایلی که باید به دره زمان سفر کرد. کمتر جایی را در نزدیکی تهران می‌توان یافت که این‌ چنین بکر باشد. تنفس هوای تازه و گذر از میان دره‌ای عمیق از دیگر تجربه‌های ناب این سفر است. احتمالا اسم تنگه واشی را شنیده‌اید یا شاید به آن سفر کرده باشید؛ دره زمان، طبیعتی مانند تنگه واشی را دارید با این تفاوت که هنوز جمعیت زیادی به این‌جا هجوم نبرده‌اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو