یک متر برف در روستای مهاباد

منبع: عصر ایران

7

1399/11/3

00:20


 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد ( آذربایجان غربی) گفت: ارتفاع برف در برخی محورهای برف‌گیر روستایی این شهرستان به حدود یک متر رسیده و ارتباط ۳۵ روستا با مرکز شهر را مسدود کرده است.

محسن خادمی شامگاه پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: بارش سنگین برف که از روز گذشته در این شهرستان آغاز شده بود و تا ظهر امروز ادامه داشت موجب مسدود شدن راه ۴۵ روستای این شهرستان شد که با تلاش راهداران مسیر ۱۰ روستا تاکنون بازگشایی شده است.

بارش برف یک متری در جاد های روستایی مهاباد

وی افزود: بر اثر بارش برف و کولاک شدید مسیر مهاباد - بوکان (جاده برهان) نیز که از صبح امروز بسته شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شد و هم اکنون رفت و آمد در این محور و دیگر محورهای مواصلاتی این شهرستان در جریان است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد اضافه کرد: با توجه به تداوم کولاک شدید، رانندگان و مسافرانی که قصد تردد در این مسیر را دارند، از جاده جایگزین مهاباد - میاندوآب - بوکان استفاده کنند.

خادمی افزود: هم‌اکنون هفت تیم برف روبی در همه محورهای مواصلاتی و جاده‌های این شهرستان مستقر بوده و راهداران به صورت شبانه روزی در چندین نوبت اقدام به برف‌روبی و نمک‌پاشی جاده‌های ‌این شهرستان کرده‌اند.

وی از رانندگانی که قصد تردد در مسیرهای کوهستانی را دارند، خواست که قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد از رانندگانی که قصد تردد در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر مهاباد را دارند توصیه کرد وسایل نقلیه خود را به زنجیرچرخ و دیگر وسایل ایمنی زمستانی مجهز و با سرعت مطمئنه و با رعایت فاصله طولی رانندگی کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو