ضرر مالی چشمگیر رئال مادرید به خاطر حذف از کوپا

منبع: ساتین

6

1399/11/3

00:37


حضور در یک هشتم نهایی کوپا دل ری نه تنها از نظر ورزشی بلکه از نظر مالی نیز برای باشگاه های بزرگ اهمیت قابل توجهی دارد. در حقیقت رئال و اتلتیکو که امسال به یک هشتم نهایی نرسیدند، از نظر مالی ضرر کردند.

یواسپورت گزارش داده است که حق پخش بازیهای لالیگا حدود ۳۲ میلیون یورو (۳۲.۹۲۸.۴۹۳ یورو) است که از این مبلغ ۲۹.۶۳۵.۶۴۳.۷ میلیون یورو به ۴۲ تیم لالیگا و لیگ دسته دو می رسد و از این مبلغ ۲۶.۶۷۲.۰۷۹ یورو به تیم های لالیگایی می رسید و بقیه به تیم های کوپا.

از مبلغ مذکور هر کدام از ۲۰ تیم لالیگا ۶۶۶.۸۰۱ یورو ثرفا برای حضور در مسابقات دریافت می کنند و بقیه مبلغ به تیم ها بر اساس حضورشان در یک هشتم نهایی کوپا در پنج سال اخیر تقسیم خواهد شد. تیم قهرمان ۲۲ درصد از این مبلغ را دریافت می کند، نایب قهرمان ۱۶ درصد، تیم های حذف شده در نیمه نهایی ۹ درصد، تیم های حذف شده در یک چهارم نهایی ۶ درصد، تیم های یک هشتم نهایی ۲.۵ درصد.

بدین ترتیب قهرمان کوپا ۵۸۶.۷۸۵ یورو پاداش می گیرد اما رئال مادرید در پنج سال اینده به خاطر حذف از یک شانزدهم نهایی و نرسیدن به یک هشتم نهایی دچار ضرر مالی خواهد شددر حالی که الکویانو به خاطر حذف رئال ۳۵ هزار یورو پاداش گرفت و آنها تا کنون به خاطر رسیدن به یک هشتم ۱۴۰ هزار یورو پاداش گرفته اند که معادل ۲۰ درصد بودجه کل یک فصل این باشگاه است!

ساعت بازی رئال مادرید امشب باشگاه رئال مادرید اخبار فوتبال خارجی اخبار فوتبال اسپانیا اخبار رئال مادرید

منبع : مرجع خبری رئال مادرید

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو