معرفی موزه پرا استانبول ، ترکیه | Pera Museum

منبع: تاپ تراول

15

1399/11/5

09:49


لیدوما تریپ

موزه پرا استانبول

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول شما را با موزه پرا استانبول آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این موزه معروف در استانبول ترکیه در ادامه با ما همراه باشید.

موزه پِرا (Pera Müzesi) یک موزه هنری است که در استانبول، ترکیه و در منطقه بی اغلو واقع شده‌ است. این موزه در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط سونا و اینان کوچ تأسیس شد. این موزه توجه خاصی به آثار نقاشی مرتبط با نگارگری عثمانی، هنر شرق‌شناسی در سده ۱۹ میلادی و آثار برجسته مرتبط با کاشی و سرامیک چینی دارد.برخی از گردشگران علاقه دارند با سر زدن به موزه های استانبول در مورد تاریخ، هنر، فرهنگ و شیوه زندگی مردمان آن اطلاعات کسب کنند و برای ساعتی خود را مشغول سازند. یکی از گزینه های مناسب برای این افراد موزه پرا استانبول است که در خیابان مشروطیت شماره 65 واقع شده و فاصله اندکی تا میدان تکسیم دارد.

موزه پرا استانبول

موزه پرا در استانبول در واقع کلکسیونی ارزشمند از مجموعه های هنری مختلف از قبیل مجموعه نقاشی، مجموعه ابزار اندازه گیری، مجموعه عکس های استانبول قدیم، مجموعه سرامیک و موزاییک است و هر چند وقت یکبار در این موزه نمایشگاه های هنری نیز برگزار می گردد. در این موزه نقاشی های زیبا و آثار هنرمندان مشهور جهان موجود می باشد که توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب می کند.

طبقات اول و دوم موزه برای نمایش سه مجموعه شخصی متعلق به بنیاد Suna and Inan Kirac اختصاص یافته است. سالن‌های نمایش چند منظوره در طبقه سوم قرار دارند. تالارهای کنفرانس در طبقات چهارم و پنجم قرار دارند. سالن اجتماعات مجموعه در زیرزمین واقع شده و پذیرش، فروشگاه آثار هنری و کافه پراما نیز در طبقه همکف قرار دارند.

موزه پرا استانبول

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو