(ویدئو) واکنش روحانی به احضار وزیر ارتباطات: من را محاکمه کنید!

منبع: فرارو

15

1399/11/8

11:08


هفته گذشته آذری جهرمی به خاطر چند شکایت از او به دادسرا احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. یکی از مهمترین شکایت مربوط به اجرانکردن دستور رییس مرکز ملی‌فضای‌مجازی برای کاهش پهنای باند پیام‌رسان‌های خارجی بوده و عدم فیلترینگ اینستاگرام است. البته شکایت دیگری هم در رابطه با فضای مجازی مطرح است.

(ویدئو) واکنش روحانی به احضار وزیر ارتباطات: من را محاکمه کنید!

فرارو- حسن روحانی رییس جمهور به احضار وزیر ارتباطات و بازجویی از او واکنش نشان داد. 

رییس جمهور در جلسه امروز هیات دولت ضمن تشکر از وزیر کنونی و پیشین ارتباطات گفت: آنها کار بزرگی کردند. پهنای باند کار عظیم و بزرگی برای کشور است. کسی را برای پهنای باند نباید محاکمه کنند. این مسئله دستور من بوده است. اگر کسی را می‌خواهید محاکمه کنید، باید مرا محاکمه کنید.

رییس جمهور از افزایش پخنای باند در دوران سخت کرونا دفاع کرد و گفت "در ماه‌هایی که ناچار بودیم به مردم بگوییم کسب و کار خود را تعطیل کنید، به بچه‌ها گفتیم مدرسه و دانشگاه نروید، اگر این فضای مجازی نبود، دانش‌آموزان و دانشجویان چه کار می‌کردند و چگونه درس می‌خواندند؟ مردم در این شرایط چگونه سرگرم می‌شدند؟"

روحانی با بیان اینکه پهنای باند یعنی آزادی مردم در کسب و کار الکترونیکی، یادآور شد: «پهنای باند یعنی از ثبت سفارش تا بانک مرکزی تا گمرک تا ورود کالا و انبارها، همه را مردم ببینند. پهنای باند یعنی مبارزه با فساد. کسی نمی‌تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر کسی را می‌خواهید برای مبارزه با فساد احضار کنید، باید مرا احضار کنید، نه اینکه وزیر مرا احضار کنید.»

وی با بیان اینکه همه وزرا تلاش می‌کنند، عنوان کرد: " فضای مجازی شغل و کسب و کار برای مردم درست کرده، آموزش درست کرده، معلم و خانواده و دانش‌آموز را به همدیگر مرتبط کرده است. البته مشکلاتی هم دارد که کسی منکر آن نیست. اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ باید متخلف را دستگیر کرد. باید پلیس مراقبت کند. شما می‌خواهید وظایف پلیس و دوربین را به گردن وزیر راه بیندازید. وظایف راننده را برعهده وزیر راه بیندازید."

رئیس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: «جاده و اتوبان باید باشد، اتومبیل هم باشد. نمی‌شود گفت چون مرکب‌های دیگر هستند، اتومبیل نباشد. وقتی ماشین، ریل، هواپیما، قطار و اتومبیل می‌آوریم، تصادف و تخلف هم ممکن است. باید جلوی تخلف را گرفت. باید فرهنگ‌سازی کرد. کسی که پشت فرمان می‌نشیند، باید آموزش دیده باشد و سواد رانندگی داشته باشد، باید مراقبت کرد.»

روحانی با بیان اینکه در فضای مجازی هم ممکن است مانند فضای حقیقی تخلف و دزدی کنند، گفت: "ممکن است ایمان جوانان ما را هدف بگیرند. رها کردن فضای مجازی غلط است، بستن آن هم اشتباه است. اگر فضای مجازی نبود چگونه بیماران کرونایی را کنترل کنیم؟ اگر فضای مجازی نبود، چگونه جلوی شیوع کرونا را بگیریم؟ فضای مجازی در سلامت آموزش نشاط مردم کمک کرده است."

هفته گذشته آذری جهرمی به خاطر چند شکایت از او به دادسرا احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. یکی از مهمترین شکایت مربوط به  اجرانکردن دستور رییس مرکز ملی‌فضای‌مجازی برای کاهش پهنای باند پیام‌رسان‌های خارجی بوده و عدم فیلترینگ اینستاگرام است. البته شکایت دیگری هم در رابطه با فضای مجازی مطرح است.

آذری جهرمی با قرار التزام آزاد شد اما احضار او بازتاب وسیعی در فضای خبری کشور داشته است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو