قیمت مسکن در گران ترین و ارزان ترین مناطق تهران

منبع: رکنا

10

1399/11/8

11:34


قیمت مسکن در گران ترین و ارزان ترین مناطق تهران

به گزارش رکنا، در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده ۶۰ میلیون و ۳۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۸ است.

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در ده ماه سال ۹۹ به حدود ۷ هزار و ۴۱واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳.۳ درصد افزایش نشان می دهد.

در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۲ میلیون و ۷۷ هزار تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۶.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد .

توزیع فراوانی تعداد واحد های مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع بنا در دی‌ماه سال ۹۹ حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۴ تا ۱۶میلیون تومان به ازای هر متر مربع بنا با سهم ۷.۷ درصد بیشترین سهم تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه های قیمتی ۱۶ تا ۱۸ با سهم ۷.۲ و ۱۲ تا ۱۴ میلیون با سهم ۷.۱ در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

در این ماه توزیع حجم معاملات به گونه‌ای بوده که ۶۱.۳ درصد واحدهای مسکونی با قیمت متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران ایران یعنی ۲۷ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله شده است.

فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در دی ماه سال 99 نشان می دهد بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ متر مربع با سهم ۱۴.۹ درصد اختصاص داشته است .آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو