ستاره ای به نام احمد؛ با پیراهن شماره 17 

منبع: ورزش 3

12

1399/11/8

11:45


بازی صنعت نفت – سپاهان؛ چه گل قشنگی زد احمد شریعت زاده. بازیکن شماره 17 که سنش یک سال بالاتر از شماره پیراهنش است. یعنی 18 سال. 

به گزارش "ورزش سه"، روزی که سیروس پورموسوی سرمربی صنعت نفت شد توام با خرید باتجربه ها تلاش زیادی برای جذب بازیکنان تیم ملی جوانان کرد؛ آریا برزگر – احمد شریعت زاده – حسین زاواره ای – مهدی احمدی و ... او در نهایت موفق به خرید دو بازیکن از این جمع شد. احمد شریعت زاده و حسین زواره ای که احمد در پست مهاجم به میدان می رود و حسین هم هافبک دفاعی است و در بیشتر بازی های نفت تا به اینجای کار جز نفرات اصلی بوده اند. گاها تعویض هم شده اند و به دفعات هم دیده شد که به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شدند. 

 

زمان خرید خیلی ها این پرسش را مطرح کردند بازیکن 18 ساله چه باری می خواهد از روی دوش صنعت نفت بردارد اما بازی خوب حسین زاواره ای در جلوی خط دفاعی و هم چنین گل احمد شریعت زاده در بازی با سپاهان که یک گل زیبا و تماشایی بود نشان داد جوان ها به کار تیم می آیند همانند باتجربه ها. البته که در برخی از بازی ها استفاده از آنها با تاوان هایی هم همراه است چرا که به یکباره وارد یک دنیای بزرگ می شوند و این سبب ذوق زدگی می شود. احمد شریعت زاده بعد از اینکه دروازه سپاهان را باز کرد از فرط خوشحالی پیراهنش را از تن در آورد که این موجب شد یک اخطار از داور دریافت کند؛ در ادامه و روی ضربه کرنر دفع اشتباه او موجب شد تا مهدیزاده توپ را وارد دروازه صنعت نفت کند و سپاهان را به برتری برساند. البته احمد به خاطر ماموریتی که روی ضربات ایستگاهی داشت درآن نقطه ایستاده بود اما شاید همین ذوق زدگی از گلی که در این بازی به ثمر رسانده موجب شد یک لحظه تمرکز خود را از دست بدهد و در دفع توپ مرتکب اشتباه شود. 

 

ستاره ای به نام احمد؛ با پیراهن شماره 17 

 

با همه این اتفاقات نمایش صنعت نفت در بازی با سپاهان ستودنی بود. به خصوص بازی جوان های این تیم. صنعت نفت دو جوان خوب به فوتبال کشور معرفی کرده است. حسین زاواره ای که فصل گذشته یک دقیقه هم برای سایپا بازی نکرد و احمد شریعت زاده که بی شک جز ستاره های آینده فوتبال ایران خواهد بود. چه خوب هر فصل هر تیم لیگ برتری یکی دو جوان خوب را به فوتبال کشور معرفی کند. آنوقت هیچ وقت با کمبود ستاره در لیگ برتر و در نهایت تیم ملی مواجه نخواهیم شد. جوان های نخبه به مرور زمان و با حضور در ترکیب تیم باتجربه می شوند و بار را از روی دوش تیم بر می دارند. همانند مهدی قایدی. فوتبال ایران جوان های زیادی دارد که باید به آنها بهاء داد. البته این فصل برخی از مربیان دیگر هم این رویه را در پیش گرفته اند و نشان دادند از بازی دادن به جوان ها ابایی ندارند. نساجی به علی داوران بازی می دهد. هم چنین نفت مسجد سلیمان به مهدی احمدی بازیکن تیم ملی جوانان. 

 

و شاید ایده سیروس پورموسوی ایده خوبی برای رو کردن جوان ها در لیگ برتر باشد. او می گوید در شرایط مساوی حق بازی را به جوان ها می دهم.

 

ستاره ای به نام احمد؛ با پیراهن شماره 17 

احمد شریعت زاده در تیم ملی جوانان هم با پیراهن شماره 17 به میدان می رفت. در این تیم حسین زاواره ای با پیراهن شماره 8 حضور داشت.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو