"گتسبی بزرگ" سریال می‌شود

منبع: ایران آرت

23

1399/11/8

11:50


"گتسبی بزرگ" که پیشتر اقتباس سینمایی آن با بازی لئوناردو دی کاپریو مورد توجه قرار گرفته بود، تبدیل به سریال خواهد شد.

ایران آرت: "گتسبی بزرگ" در قالب سریال به تلویزیون می‌آید.

"A+E استودیوز" و آی‌تی‌وی استودیوز آمریکا با همکاری هم و مایکل هرست نویسنده قصد دارند یک سریال تلویزیونی با بودجه بزرگ با اقتباس از "گتسبی بزرگ" بسازند.

هنوز هیچ شبکه‌ای با این تصمیم پیوند نخورده و تهیه‌کنندگان قصد دارند این سریال را به سرویس کابلی و آنلاین بفروشند.

این پروژه در قالب یک مینی سریال دیده شده که هرست نویسنده فیلمنامه آن خواهد بود. وی که نویسنده "الیزابت"، "تودورها" و "واکینگ‌ها" بوده است، از تهیه‌کنندگان هم خواهد بود. بنیاد فیتزجرالد هم همراه این پروژه خواهد بود و بلیک هازارد که نتیجه دختری اسکات و زلدا فیتزجرالد است به عنوان مشاور در آن حضور دارد.

مهر نوشت گفته شده "A+E استودیوز" دهه‌هاست که حق ساخت این رمان نمادین را در اختیار دارد و زمان آن به سال ۲۰۰۰ و ساخت فیلم تلویزیونی با بازی پل راد در نقش نیک کاراوی و توبی استفنز در نقش جی گتسبی و میرا سوروینو در نقش دیزی، برمی‌گردد. آن فیلم با همکاری بی‌بی سی ساخته شده بود.

این در حالی است که این کتاب از امسال به عنوان حقوق عامه شناخته می‌شود و همه امکان استفاده از آن را خواهند داشت.

هرست گفت همه زندگی‌اش با این رمان پیوند داشته و فکر می‌کند امروز که آمریکا باید دوباره خودش را بسازد زمان مناسبی است که باید با نگاهی تازه به این داستان پرداخت و شخصیت‌های آن را از دریچه مدرن جنسیت و نژاد بررسی کرد.

هرست قصد دارد جامعه سیاهان نیویورک در دهه ۱۹۲۰ و خرده فرهنگ موسیقی را در این اقتباس جدید برجسته کند. این اقتباس مشاورانی از دانشگاه کلمبیا و رانسفورد هم خواهد داشت.

از گتسبی تاکنون چندین بار اقتباس شده که شامل نسخه ۱۹۲۶ (با وارنر باکستر)، نسخه ۱۹۴۹ (با آلن لاد)، نسخه ۱۹۷۴ (با بازی رابرت ردفورد و میافارو) و نسخه ۲۰۱۳ (با بازی لئوناردو دی کاپریو) است.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو