فتح آبادی: وقتی بازیکنان با نظر گل محمدی جذب شدند، او فکر این روز را نمی کرد؟

منبع: طرفداری

19

1399/11/8

12:17


فتح آبادی: وقتی بازیکنان با نظر گل محمدی جذب شدند، او فکر این روز را نمی کرد؟

غلامرضا فتح آبادی گفت: همه انتظار داشتند پرسپولیس قهرمان آسیا شود، اما خود کادر فنی و مدیریت می‌دانند چه کار کردند که این امر رخ نداد. پس از دیدار فینال استراحت‌های لازم هم بین بازی‌های لیگ برتری پرسپولیس وجود داشته و شاگردان گل محمدی برای هر مسابقه به خوبی ریکاوری کردند

غلامرضا فتح آبادی در خصوص وضعیت این روزهای پرسپولیس صحبت هایی را انجام داده است.

به گزارش طرفداری، غلامرضا فتح آبادی در باره وضعیت این روزهای تیم پرسپولیس به فارس گفت:

همه انتظار داشتند پرسپولیس قهرمان آسیا شود، اما خود کادر فنی و مدیریت می‌دانند چه کار کردند که این امر رخ نداد. پس از دیدار فینال استراحت‌های لازم هم بین بازی‌های لیگ برتری پرسپولیس وجود داشته و شاگردان گل محمدی برای هر مسابقه به خوبی ریکاوری کردند، اما چهار تساوی و یک باخت در شش بازی نشان می‌دهد مشکلاتی بین کادر فنی و مدیریت باشگاه وجود داشته که این ناکامی‌ها را به وجود آورده است.

فتح آبادی افزود:

بیانیه مهدی رسول پناه نشان داد اختلاف گل محمدی با مدیران سابق باشگاه به الان بازنمی‌گردد و مربوط به مدت‌ها پیش است. به دروغ یا راست رسول پناه صحبت‌هایی را در مورد گل محمدی مطرح کرده و فکر می‌کنم هیأت مدیره جدید باشگاه موظف است این موضوع را مورد بررسی قرار بدهد که چرا گل محمدی اکنون نسبت به اقدامات رسول پناه واکنش نشان می‌دهد.

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد:

مخاطب بیانیه رسول پناه یحیی گل محمدی است. یحیی در ادامه انتقاداتش نسبت به رسول پناه بعد از باخت آلومینیوم گفت؛ وی با بولدوزر از روی پرسپولیس رد شد و اکنون مدیرعامل قبلی باشگاه مطالبی را عنوان کرده که اگر صحت داشته باشد نیاز به ساعت‌ها بحث و مطالعه دارد.

فتح آبادی درباره این که آیا اظهارات رسول پناه علیه گل محمدی صحت دارد توضیح داد:

قطعا ما نمی‌توانیم به دلیل اطلاعات محدودمان این صحبت ها را قضاوت کنیم. آدم‌هایی مثل رسول پناه افراد وزارت ورزش هستند. سلطانی فر و وزارت ورزش آدم‌های هتل‌دار و هواپیمادار را بدون بررسی کافی به هیأت مدیره پرسپولیس و استقلال می‌آورد و همین افراد نا به سامانی‌هایی را رقم می‌زنند.

فتح آبادی افزود:

تاکنون رسول پناه را ندیده‌ام و این فرد را نمی‌شناسم، اما صحبت‌هایی از سوی وی در فضای مجازی مطرح شد که به نظر من نباید این کار صورت می‌گرفت. همین عامل سبب شد موضوع اختلافش با کادرفنی سر باز کند، اما روی هم رفته با تمام احترامی که برای گل‌محمدی و دستیارانش قائل هستم، به هیچ عنوان پرسپولیس را پس از فینال لیگ قهرمانان در سطح 50 سال اخیر این تیم ندیده‌ام.

مهاجم اسبق پرسپولیس گفت:

این تیم اکنون مقابل حریفان نه چندان اسم و رسم‌دار هم دچار مشکل می‌شود. هر چند خیلی‌ها می‌گویند دست گل محمدی بسته است، اما خودش هم می‌داند قبل از اعزام تیم به قطر بازیکنان مدنظر را جذب کرد و با همین نفرات در لیگ قهرمانان بهترین نتیجه را گرفت. منکر کوتاهی باشگاه برای جدایی نفراتی مثل خلیل‌زاده و بشار رسن نمی‌شوم اما بازیکنانی مثل پهلوان، سرلک، لک، شجاعی، رمضانی و ... با نظر و خواست یحیی جذب شدند اما اینکه چرا کادر فنی اکنون نمی‌توانند از همین بازیکنان به بهترین شکل بازی بگیرند، بحث دیگری است.

فتح‌آبادی اضافه کرد:

گل محمدی مدام می‌گوید بازیکن ندارم، اما آیا زمانی که نفرات فعلی با نظر خودش جذب شدند فکر این را نمی‌کرد یک روز سید جلال و کنعانی‌زادگان با هم مصدوم می‌شوند. اگر الان شجاع خلیل‌زاده هم در پرسپولیس بود باز هم با مصدومیت دو مدافع اصلی تیم نیاز به یک مدافع دیگر داشت. حتماً در قرارداد نفراتی مثل خلیل‌زاده و رسن بندی بوده که سبب جدایی آنها شده است.

فتح‌آبادی افزود:

قرارداد بازیکنانی که به خارج از کشور رفتند، با نظر هیأت مدیره و وقتی رسول پناه در باشگاه نبود امضاء شد. آنها هم در جدایی بازیکنان دخیل بودند. اگر هم قرارداد را امضا نکردند با آن موافق بودند. به همین دلیل خلیل‌زاده راحت جدا می‌شود و بشار دو ماه قبل از زمان قانونی برای جدایی خداحافظی می‌کند. چرا در همان زمان چنین صحبت‌هایی مطرح نشد؟ به گل محمدی تا حدی حق می‌دهم اما همان زمان که فهمید چنین قراردادی با بازیکنانش بسته شده باید شفاف‌سازی می‌کرد.

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره این که آیا ادامه این تنش‌ها کمکی به پرسپولیس خواهد کرد، گفت:

اکنون باید کادر فنی به مسائل مدیریتی وارد نشود. آنها با پرسپولیس قرارداد دارند و فقط باید تمرکزشان روی مسائل فنی باشد. با جدایی رسول‌پناه مدیران فعلی باید حامی تیم باشند و اجازه ندهند گل محمدی و بازیکنانش دغدغه‌ای جز مسائل تاکتیکی و فنی داشته باشند. این پرسپولیسی نیست که مردم دوستش دارند بلکه ما تیمی می‌خواهیم که در همان 20 دقیقه ابتدایی دستکم یک گل جلو باشد و زیبا و دلچسب بازی کند.

فتح‌آبادی ادامه داد:

هرچند رسول خطیبی تیم بسیار خوبی ساخته و آلومینیوم برای بردن پرسپولیس خیلی تلاش کرد اما شاگردان گل‌محمدی برای بازی کردن رمق و اقتدار لازم را نداشتند. من پس از بازی پرسپولیس و آلومینیوم لحظاتی از بازی صنعت نفت و سپاهان را دیدم  که یکی از بهترین بازی‌های این فصل بود. اگر قرار باشد پرسپولیس با همین روند مقابل یکی از این دو تیم قرار بگیرد، شک نکنید شکست خواهد خورد. همانگونه که شانس آورد در دقایق پایانی دیدار با سپاهان نباخت.

فتح‌آبادیدرباره اقدام‌هایی که اکنون باید از سوی مدیران باشگاه برای به آرامش رسیدن تیم انجام شود، توضیح داد:‌

جعفر سمیعی رئیس قبلی حراست وزارت ورزش بوده و فرد آرامی است. این موضوع سبب خواهد شد می‌شود بازیکنان و کادر فنی دیگر وارد این مسائل نشوند و ذهنشان روی مسائل فنی باشد. مجید صدری هم مقام‌های زیادی مثل مدیرکلی، مشاوری و... در بخش ارتباطات کشور و مخابرات کشور داشته است. قطعا حضور این افراد باید به پرسپولیس از لحاظ مالی کمک کند، زیرا آنها از نظر فنی نمی‌توانند تصمیم خاصی بگیرند.

پیشکسوت تیم پرسپولیس افزود:

در اینجا یک سؤال مطرح می‌شود؛ آیا فردی که مدیری دولتی است، توانایی لازم برای جذب اسپانسرها و منابع مالی دارد؟ کادر فنی پس از باخت به آلومینیوم باید تمام تمرکز خود را روی ماشین سازی معطوف کنند و دیگر به بیانیه رسول پناه و باخت به تیم رسول خطیبی توجه نکنند. ادامه این مصاحبه‌ها جز ایجاد تنش برای کادر فنی و بازیکنان هیچ سودی ندارد.

فتح‌آبادی در پایان گفت:

اکنون تمام بازیکنان و اعضای کادر فنی تحت قرارداد باشگاه هستند و باید مطیع تصمیم‌های باشگاه باشند. بهترین کار همین است که افشین پیرروانی به عنوان مدیر تیم که قابل احترام هم هست، مسائل بین کادر فنی و مدیریتی را سازماندهی کند تا این تیم به راه قبلی‌اش بازگردد و طرفدارانش را خوشحال کند.

مطالب مشابه