تولید اولین خودروی هوشمندِ کشور در سایپا با مشارکت وزارت ارتباطات

منبع: فرارو

13

1399/11/8

12:18


تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا، امضاء شد.

تولید اولین خودروی هوشمندِ کشور در سایپا با مشارکت وزارت ارتباطات

در راستای ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده مناسب‌تر از توانمندی‌های داخلی، پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا تفاهم نامه‌ای امضاء کردند که در پی آن قرار است دو مجموعه یاد شده در تولید اولین خودروی هوشمند در کشور؛ طراحی و تولید حسگر‌ها و رادار در چارچوب سیستم دستیار راننده خودرو و خودروران؛ توسعه قابلیت‌های خودرو‌های متصل و ارایه بستر‌های رایانش ابری؛ طراحی و تولید نمونه قطعات با فناوری پیشرفته الکترونیکی مورد نیاز در خودرو و درنهایت بهره برداری از آزمایشگاه طرفین به منظور تکمیل فرآیند توسعه محصول همکاری داشته باشند.

به گزارش سایپانیوز، گفتنی است، مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا مجموعه‌ای تحقیقاتی-صنعتی و یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و توسعه خودروسازی کشور است. این مجموعه توانمندی کافی و مناسب در حوزه طراحی، توسعه و تکوین خودرو دارد. پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز مجموعه‌ای راهبردی و با زیرساخت‌های پیشرفته است که در راستای خودکفایی توسعه دانش فنی ارتباطی و اطلاعاتی فعالیت می‌کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو