خرید بلیط هواپیما چارتر و نکات مهم آن

منبع: همگردی

16

1399/11/8

12:25


خرید بلیط هواپیما چارتر یکی از راه هایی صرفه جویی در هزینه ها برای مسافرین پروازی است. اما همیشه هم این بلیط قیمت پایین تری ندارد و گاها ممکن است قیمت آن بسته به شرایط افزایش نیز داشته باشد.

شناخت خصوصیات مهم درباره بلیط هواپیما چارتر می تواند بهترین شرایط را در هنگام خرید آن برای کاربران به دنبال داشته باشد. خیلی از مسافرین شناخت کافی از این نوع بلیط نداشته و تنها به شنیده های خود مبنی بر اینکه بلیط چارتری هواپیما ارزان تر است، به دنبال خرید آن می روند.

در ادامه بیشتر درباره این نوع بلیط توضیح خواهیم داد. استفاده از این نکات می تواند راهنمایی عالی برای خرید بلیط چارتر هواپیما باشد.

قیمت خرید بلیط هواپیما چارتر

آژانس های هواپیمایی و برخی شرکت ها گاها برای درآمدزایی یا ترغیب مسافرین برای خرید بلیط های خود این خدمات را به کاربران ارائه می نمایند.

با توجه به اینکه این شرکت ها ریسک پر شدن و پر نشدن صندلی های هواپیما را قبول می کنند و تعداد زیادی از بلیط های یک پرواز را چارتر می نمایند، قیمت تمام شده بلیط ها برای آنها کمتر خواهد بود.

از این رو قیمت عرضه آنها برای مسافرین نیز تفاوت هایی با قیمت بلیط سیستمی خواهد داشت. البته چارتری کردن بلیط هواپیما همیشه به معنی ارزان تر بودن قیمت آن نیست.

اگر با نوسانات قیمت بلیط چارتر هواپیما آشنا باشید، متوجه خواهید شد که این بلیط ها گاهی هم قیمت بلیط های سیستمی عرضه می شوند و حتی می توانند از این نوع بلیط ها برای یک خانواده گران تر تمام شوند.

قیمت خرید بلیط هواپیما چارتر

دلیل نوسانات قیمت بلیط چارتر چیست؟

خرید بلیط هواپیما چارتر گاهی به دلیل نوسانات قیمت این بلیط کمی چالش برانگیز خواهد شد. مانند همه بازارها، این تقاضای زیاد و کم است که باعث نوسان قیمت این بلیط ها می شود.

در مواقعی از سال که تعداد درخواست های برای مسافرت های هوایی افزایش می یابد، به طبع چارتر کننده های قیمت بلیط هواپیما خود را پایین نمی آورند. زیرا می دانند که در هر صورت بلیط های آنها به فروش خواهد رفت.

در مواقعی از سال ها که مسافرین استقبال زیادی از سفرهایی هوایی ندارند، قیمت بلیط چارتر با نرخ پایین تری عرضه می شود. دقت به این نکته است که می تواند تجربه شرایط عالی خرید بلیط چارتر را برای شما رقم بزند.

بلیط چارتر بیشتر برای کدام شهرها است؟

برای اینکه به این سؤال پاسخ دهیم، تنها کافی است شهرهای پرتردد کشور را معرفی کنیم. شهرهایی که مسافرین پروازی زیادی دارند، در اولویت چارتر کننده قرار می گیرند. بلیط چارت مشهد، بلیط چارتر کیش، بلیط چارتر شیراز، بلیط چارتر قشم و بلیط چارتر استامبول از جمله بلیط های چارتری رایج هستند.

برای خرید بلیط هواپیما چارتر در این شهرها می توانید در تاریخ های مختلفی از سال اقدام نمایید. با توجه به اینکه تورهای مسافرتی به این شهرها بیشتر برگزار می شود، بلیط چارتر برای آنها نیز بیشتر عرضه می گردد.

بلیط چارتر بیشتر برای کدام شهرها است؟

تفاوت های بلیط چارتر با بلیط های سیستمی

حالا که با مفهوم بلیط چارتر و ترفندهای خرید بلیط هواپیما چارتر آشنا شدید، بهتر است تفاوت های این نوع بلیط ها را با بلیط های سیستمی مرور کنیم. آشنایی با این تفاوت ها می تواند در هنگام خرید این بلیط راهنمای خوبی برای شما باشد.

بلیط های سیستمی معمولاً قیمت ثابتی دارند و کمتر دستخوش تغییر می شوند. اما بلیط های چارتری دائماً در حال نوسان بوده و حتی نرخ های تعیین شده برای یک پرواز نیز با نزدیک تر شدن به زمان پرواز کمتر می شود.

این مهم به این دلیل است که با فروش نرفتن بلیط ها، چارتر کننده سعی دارد جذابیت بیشتری برای خرید این بلیط ها در میان کاربران ایجاد نماید.

خرید بلیط هواپیما چارتر همیشه در دسترس نیست و برای خیلی از پروازها این بلیط ها عرضه نمی شود. چارتر کننده ها معمولاً سعی دارند مسیرهای پرتردد را برای چارتر کردن انتخاب نمایند.

بلیط های سیستمی معمولاً سه رده سنی مختلف را در بر می گیرند. افراد زیر 2 سال، 2 تا 12 سال و 12 سال به بالا که قیمت بلیط هواپیما برای آنها متفاوت است. اما در بلیط های چارتری تنها بلیط خردسالان زیر 2 سال که صندلی نیاز ندارند، با بقیه متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

برای خرید بلیط هواپیما چارتر حتماً باید در زمان های مشخصی اقدام نمایید. اما جدا از زمان خرید و مهم تر از آن شناخت بلیط های چارتر و ویژگی های آن است. این بلیط ها در مواقعی از سال به دلیل تقاضای بسیار زیاد خیلی سریع تمام شده و اصلاً فرصت زیادی برای شما وجود نخواهد داشت که برای تهیه آنها اقدام نمایید.

در سایر مواقع نیز با نزدیک تر شدن به زمان پرواز قیمت بلیط چارتری هواپیما معمولاً کاهش می یابد. از این ترفند نیز می توانید برای تهیه بلیط ارزان تر استفاده نمایید.

از این رو اگر مسافر دائمی شهرهایی مانند مشهد، کیش، قشم، استامبول، شیراز، رشت و تبریز هستید می توانید با تهیه بلیط های چارتری هزینه تمام شده این بلیط ها را برای خود کاهش دهید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو