پرداخت 50 میلیون تومان وام به معتادانی که ترک کنند

منبع: رکنا

10

1399/11/8

12:47


پرداخت  50 میلیون تومان وام به معتادانی که ترک کنند

معتادان می توانند در صورت یکسال پاک بودن، از وام اشتغال 50 میلیونی بهره مند شوند.

به گزارش رکنا، اسدالله حیدری اظهار داشت: مرکز جامع درمان اعتیاد کلیه فعالیت های چرخه درمان اعم از سم زدایی اولیه، اقامت بیمار و در مرحله پایانی توانمندسازی و اشتغال را به صورت تجمیع شده انجام می دهد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: فرد دچار مشکل اعتیاد به مدت یک سال تحت نظارت و نگهداری این مرکز است که طی این مدت چهار ماه به صورت حضوری و هشت ماه به صورت سرپایی خدمات دریافت می کند.

وی تصریح کرد: چرخه درمان در این مرکز با گرایش روش پرهیزمدار و توسط تیم درمانی متشکل از پزشک، روان شناس و مددکار صورت می گیرد.

حیدری گفت: از مزایای تاسیس این مراکز می توان به پیگیری درمان پس از سم زدایی اشاره کرد که فرد بهبود یافته پس از سم زدایی تحت درمان روانی اجتماعی و بازپروری قرار می گیرد و در این مدت ۵۲ جلسه آموزشی برای خانواده وی نیز برگزار می شود و در ادامه تا چندین سال به منظور رهایی کامل از اعتیاد این روند با پیگیری مددکاران اجتماعی در خصوص شرایط فرد و وضعیت خانواده وی تداوم خواهد یافت.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: در خصوص چرخه توانمندسازی، وجود یک کارگاه فعال عروسک سازی با ظرفیت اشتغال ۱۰ نفر ویژه بانوان از جمله برنامه های دائمی این مراکز است.

مدیر کل بهزیستی استان البرز در زمینه اشتغال فرد بهبود یافته افزود: فرد بهبود یافته با شرط وجود یک سال پاکی از سوءمصرف مواد مخدر، قادر به دریافت ۵۰ میلیون وام اشتغال و در خصوص کارفرمایانی که برای این افراد زمینه اشتغال را فراهم می کنند نیز به ازای هر بیمار ۵۰ میلیون تومان وام کارفرمایی در نظر گرفته می شود.

لازم به ذکر است ۹۰ کمپ ترک اعتیاد ، ۱۶ مراکز کاهش آسیب، ۲ مرکز توانمندسازی ، ۲ شلتر، ۲ DIC و ۸ مرکز درمان اعتیاد سرپایی در حال حاضر تحت نظارت بهزیستی استان البرز فعال هستند./ایسنا  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو