هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم

منبع: رکنا

16

1399/11/8

12:49


هوای تهران برای گروه های حساس  ناسالم

آلودگی هوا در تهران به اندازه ای است که به زنان باردار، سالمندان، کودکان و سایر گروه های حساس جامعه توصیه می شود از خانه بیرون نیایند.

به گزارش رکنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۴۱ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۲، ازن با شاخص ۱۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۲ و منواکسید کربن با شاخص ۳۵ بوده است.

دانشگاه شهرک چشمه صدرنشین هوای سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۷۶ و پونک با شاخص ۹۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

سوهانک منطقه ۱ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۶۸، دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۶۴ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۶۰ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

190 روز هوای سالم در تهران

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو