پیام تسلیت امام جمعه خرم آباد به مناسبت سالرز وفات حضرت ام البنین (س)

منبع: حوزه

15

1399/11/8

13:09


نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) پیامی صادر کرد .

پیام تسلیت امام جمعه خرم آباد به مناسبت سالرز وفات حضرت ام البنین (س)

به گزارش خبرگزاری حوزه از خرم آباد، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، پیامی صادر کرد .

متن پیام به این شرح است:

سیزدهم جمادی‌ الثانی سالروز وفات حضرت ام‌البنین (سلام‌الله علیها)، بزرگداشت بانوی بزرگواری است که زندگی خود را وقف حمایت از ولایت نمود و با تربیت با وفاترین فرزند یعنی قمر بنی هاشم و جان نثاری آن در دفاع از امامت و ولایت در مصائب سخت و دشوار در برابر شهادت همسر و فرزندان خویش بردباری نمود و در زمره فداکارترین مادران و همسران شهدا قرار گرفت.

افتخار نام‌گذاری سالروز وفات آن بانوی بزرگوار به نام روز تکریم مادران و همسران شهدا، زمینه‌ای است برای گرامیداشت مقام و منزلت مادران و همسران بزرگوار شهدای گران‌قدری که با پیروی از این بانوی عظیم الشأن با برخورداری از ایمان، ایثار و ازخودگذشتگی در راه اسلام و حفظ و پاسداری از ارزش‌های دینی و انقلابی، جان فرزندان و همسران عزیز خویش را نثار نمودند و با افتخار به جان‌فشانی عزیزان خود در مسیر حق و حقیقت، شکیبایی و استقامت را  به‌عنوان والاترین جلوه‌های ایثار به بهترین وجه ممکن معنا و جاودانه نمودند.

به یقین شکوه و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون ایثار و مقاومت بانوان سرافرازی است که اسوه‌های رشادت و دلاوری را در دامن پاک خود پرورانده و امروز منش و رفتار آنان سرلوحه بانوان جامعه اسلامی است.

اینجانب در سالروز وفات حضرت ام‌البنین (سلام‌الله علیها) ضمن تکریم مقام مادران عزیز و همسران گرامی شهدای گران‌قدر و گرامیداشت شأن و منزلت آنان بویژه مادران و همسران شهدای استان لرستان، از پروردگار متعال سلامت، عزت و توفیق روزافزون این بانوان والامقام را درخواست می‌نمایم.

 سید احمد رضا شاهرخی

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو