فیلم مستند «نان مقدس» در میان 10 کاندید نهایی جشنواره مورد تائید اسکار

منبع: عصر ایران

10

1399/11/8

13:12


منصور جهانی ـ فیلم مستند «نان مقدس» به کارگردانی زنده‌یاد رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی به بخش مسابقه هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» آمریکا مورد تائید آکادمی اسکار راه پیدا کرد.

به گزارش عصر ایران فیلم مستند «نان مقدس» Holy Bread آخرین اثر مرحوم رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی کارگردان و مدیرفیلمبرداری تجربه‌گرای سینمای ایران؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی «فیلم‌های بلند» هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» Big Sky در کشور آمریکا به عنوان یکی از رویدادهای مهم و سالانه سینمای مستند در جهان، به نمایش در می‌آید و اسم این اثر، در میان 10 کاندید نهایی این جشنواره مورد تائید آکادمی اسکار قرار دارد.

پخش بین‌المللی این اثر مستند، به عهده شرکت «تصویر گستر الهه پارسی» (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است.

نان مقدس


هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» با نمایش ۲۷ فیلم مستند بلند و ۵۰ فیلم مستند کوتاه از کارگردانان کشورهای مختلف جهان؛ در روزهای 1 تا 10 اسفند ماه سال‌جاری (۱۹ تا ۲۸ فوریه 2021) به دلیل شیوع ویروس کشنده کرونا به صورت آنلاین در شهر میسولا در ایالت مونتانا در کشور آمریکا برگزار می‌شود. امسال، از طرف کارگردانان فیلم مستند 86 کشور جهان، 1800 اثر به دبیرخانه این رویداد سینمایی ارسال شده بود.

جشنواره بین المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» آمریکا از رویدادهای مهم سینمایی مورد تائید آکادمی اسکار است و فیلم‌های برنده این رویداد معتبر سینمایی؛ واجد شرایط رقابت در بخش‌های مستند اسکار سال آینده میلادی خواهند بود.

«نان مقدس» در نخستین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی «فیلم‌های نیمه بلند» Mid-Length در سی و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام ـ «ایدفا» IDFA در کشور هلند به نمایش درآمد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام ـ «ایدفا»، معتبرترین جشنواره مستند جهان به شمار می‌رود که امسال به دو ‌شکل آنلاین و فیزیکی و با نمايش آثار مستندی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان، در چندین بخش مختلف رقابتی و غیررقابتی از روزهای 26 آبان تا 16 آذر ماه امسال (16 نوامبر تا 6 دسامبر 2020) در شهر آمستردام کشور هلند برگزار ‌شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو