فوق تخصص بیماری ‌های عفونی: میناوند شرایط جدا شدن از دستگاه تنفس مصنوعی را ندارد

منبع: طرفداری

18

1399/11/8

13:51


فوق تخصص بیماری ‌های عفونی: میناوند شرایط جدا شدن از دستگاه تنفس مصنوعی را ندارد

مسعود مردانی می گوید علائم حیاتی مهرداد میناوند پایدار و طبیعی است، اما هنوز شرایط جدا شدن از دستگاه تنفس مصنوعی را ندارد

مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی درباره آخرین وضعیت مهرداد میناوند پیشکسوت پرسپولیس گفتگویی انجام داد.

به گزارش طرفداری، مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری‌ های عفونی در گفت و گوی زنده تلویزیونی درباره آخرین وضعیت جسمانی مهرداد میناوند گفت:

در حال حاضر مهرداد میناوند به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است.

او افزود:

علائم حیاتی مانند نبض، فشار خون و درجه حرارت بدن این پیشکسوت فوتبال کاملا پایدار و طبیعی است، اما هنوز شرایط جدا شدن از دستگاه تنفس مصنوعی را ندارد. همکاران مان در بخش ICU بیمارستان از امروز مداخلاتی را انجام خواهند داد تا مشخص شود امکان جداسازی بیمار از دستگاه وجود دارد یا خیر.

مردانی تصریح کرد:

باید توجه داشت مشکلی که کرونا برای ریه افراد ایجاد می ‌کند تا مقدار زیادی معده را هم درگیر خواهد کرد. در بیماران کرونایی تبادل اکسیژن در ریه دچار اشکال می ‌شود و به همین علت احتمال دارد ارگان ‌های حیاتی از جمله مغز، قلب و کلیه‌ ها دچار کمبود اکسیژن شوند.

او ادامه داد:

فرد به علت التهابات ریه ممکن است به فیبروز ریوی دچار شود که در صورت بروز چنین شرایطی فعالیت طبیعی ریه دچار اشکال خواهد شد؛ بنابراین اگر شانس داشته باشیم و بتوانیم با مداخلات همکاران بخش بیهوشی و ICU وضعیت مهرداد میناوند را به گونه‌ای پایدار نگهداریم تا از دستگاه جدا شود شرایط او بهتر خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو