پای ایرانی مشهور به دعوای ایتالیا باز شد

منبع: فرارو

23

1399/11/8

14:12


در بازی شب گذشته میلان و اینتر در جام حذفی ایتالیا درگیری لفظی شدیدی بین زلاتان ایبراهیموویچ و روملو لوکاکو ستاره‌های این دو تیم در گرفت.

پای ایرانی مشهور به دعوای ایتالیا باز شد

بازی شب گذشته (سه‌شنبه) تیم‌های میلان و اینتر در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایتالیا در حالی با برتری ۲ بر یک شاگردان کونته همراه شد که این دیدار تحت‌الشعاع درگیری لفظی شدید بین دو نیمه زلاتان ایبراهیموویچ و روملو لوکاکو قرار گرفت.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «توتو مرکاتو وب» ایتالیا، لوکاکو حین درگیری لفظی دو بازیکن به ایبرا می‌گوید که اگر وجودش را دارد بیرون از ورزشگاه یکدیگر را ببینند که مهاجم سوئدی میلان در پاسخ به لوکاکو می‌گوید «برو به آن (وودو) جادوی مزخرف عمل کن، خر کوچولو» و سپس توهینی به مادر روملو می‌کند. مهاجم سیه‌چرده اینتر هم که از این جمله‌های زلاتان از کوره در رفت در پاسخ گفت «تو در مورد مادر من حرف می‌زنی؟» و سپس توهینی به همسر زلاتان می‌کند. در نهایت بازیکنان دو تیم مانع شکل‌گیری درگیری فیزیکی بین این دو شدند.

به نظر می‌رسد ایبراهیموویچ در استفاده از واژه «وودو» از فرهاد مشیری سهامدار اصلی و ایرانی اورتون الگو گرفته است، واژه‌ای که مشیری در ماه ژانویه ۲۰۱۸ از آن استفاده کرد و گفت که لوکاکو به خاطر پیام وودو تمدید قرارداد با اورتون را رد کرد.

مشیری سه سال پیش گفته بود: «ما به روملو پیشنهاد بهتری از چلسی دادیم و مدیر برنامه‌های او حتی برای امضای قرارداد به محل باشگاه آمد. رابرت الستون (مدیر اجرایی اورتون) هم آنجا بود. همه چیز سر جای خود بود و چند خبرنگار هم بیرون بودند. در همان جلسه روملو با مادرش تماس گرفت. روملو سپس گفت که در آفریقا یا جایی شبیه به این به زیارت رفته و از وودو این پیام را دریافت کرده است که باید به چلسی برود».

لوکاکو بعداً این ماجرا را انکار کرد و در نهایت به جای چلسی به منچستریونایتد پیوست. ملی‌پوش بلژیکی در آن زمان تهدید کرده بود که از مشیری برای طرح این ادعا شکایت خواهد کرد.

مدیر برنامه‌های لوکاکو هم در همان مقطع به شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی اسپورت» گفته بود: «تصمیم روملو برای عدم تمدید قرارداد با اورتون هیچ ارتباطی با وودو ندارد. او از این باورها و این گفته‌ها فاصله می‌گیرد و اکنون خواهید دید که در رابطه با این ادعای مشیری چه گام‌های قضایی برداشته خواهد شد. روملو کاتولیک است و وودو بخشی از زندگی یا اعتقادات او نیست. لوکاکو فقط دیگر به اورتون و پروژه مشیری اعتماد نداشت. به همین دلیل او نمی‌خواست قرارداد جدیدی با این باشگاه امضا کند. روملو می‌خواست گام بعدی را در حرفه خود بردارد».

در آن زمان واژه «وودو» در ماجرای لوکاکو و اورتون تبدیل به تیتر یک رسانه‌های انگلیسی شده بود و به نظر می‌رسد زلاتان از همین راه قصد عصبانی کردن مهاجم بلژیکی اینتر را داشته است.

لوکاکوی ۲۷ ساله این فصل آمار ۱۸ گل زده و سه پاس گل را در ۲۵ بازی از خود در اینتر به جا گذاشته است، این در حالی است که زلاتان ۳۹ ساله هم در ۱۵ بازی موفق شده ۱۴ گل به ثمر برساند و دو پاس گل هم برای هم‌تیمی‌های خود بسازد.

مطالب مشابه