سهیل مهدی: نگران آخر فصل و چالش باشگاه ‌ها هستم / قبل از عید 3 هفته از لیگ برگزار می ‌شود

منبع: طرفداری

9

1399/11/8

14:15


سهیل مهدی: نگران آخر فصل و چالش باشگاه ‌ها هستم / قبل از عید 3 هفته از لیگ برگزار می ‌شود

سهیل مهدی می گوید سازمان لیگ نگران انتهای فصل و چالش‌ های باشگاه‌ ها با بازیکنان است

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره برنامه ریزی لیگ بیستم صحبت کرد.

به گزارش طرفداری، سهیل مهدی در خصوص برگزاری مراسم قرعه‌ کشی لیگ قهرمانان آسیا و اینکه تیم‌ های ایرانی حریفان خود را شناختند به میزان گفت:

به صورت زنده در حال دیدن قرعه ‌کشی این فصل لیگ قهرمانان آسیا بودم و البته برای برنامه ‌ریزی لیگ برتر و اینکه تیم ‌های ایرانی بتوانند با آمادگی راهی این مسابقات شوند استرس زیادی داشتم.

سهیل مهدی در پاسخ به این سوال که با توجه به اعلام برنامه اردو‌های تیم ملی فوتبال ایران و فشردگی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا چه برنامه ‌ای برای به موقع تمام شدن لیگ برتر و جام حذفی دارید، گفت:

28 اسفند تیم ملی به اردو می ‌رود و 11 فروردین هم به ایران بازخواهد گشت. 18 فروردین هم پلی ‌آف فولاد است و 25 فروردین تا 10 اردیبهشت نیز لیگ قهرمانان برگزار می ‌شود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ ادامه داد:

البته غیر از این ما برخی موارد دیگر نیز داریم از جمله اینکه از 11 تا 16 اردیبهشت شب‌ های قدر است و جمعه 17 ماه نیز روز قدس است و عملا ما از 18 اردیبهشت می ‌توانیم لیگ را از سر بگیریم و بلافاصله بعد از آن نیز، از سوم یا چهارم خرداد تیم ملی به اردو می ‌رود. ما عملا پیش از نیم‌ فصل لیگ برتر یعنی همان قبل از آغاز اردوی تیم ملی از 28 اسفند می ‌توانیم 3 هفته و یک جام حذفی را برگزار کنیم تا کمی از برنامه ‌ای که داریم سبقت بگیریم.

مهدی گفت:

فشردگی حاصل شده، تحمیل جدول است و فقط نگران آخر فصل هستم. به هر شکل فصل در تیر یا مرداد تمام می‌ شود ولی من نگرانی ‌ام از تیم‌ هایی است که در لیگ قهرمانان آسیا راهی مرحله بعدی می ‌شوند و در آنجا چالش جدی برای تمدید قرارداد و جذب بازیکنان دارند. البته این بستگی به قرارداد بازیکنان با باشگاه‌ ها دارد. فعلا تمرکز ما روی این است که تا شروع لیگ قهرمانان تیم‌ ها در بهترین شرایط بازی‌ های خود را انجام دهند چون اگر باشگاه ‌ها مسابقه نداشته باشند تیم ملی هم ضرر می ‌کند.

مهدی در پاسخ به این سوال که تکلیف بازه زمانی 11 فروردین تا 25 فروردین که تیم ‌ها راهی لیگ قهرمانان می ‌شوند چه خواهد شد، افزود:

شاید یک هفته از لیگ را در آن بازه زمانی برگزار کنیم و البته باید به میزبانی تیم ‌ها در لیگ قهرمانان هم توجه داشته باشیم. در این صورت تنها یک بازی فولاد معوق می‌ شود اما سایر تیم ‌ها حداقل می‌ توانند یک هفته از لیگ را برگزار کنند و در شرایط مسابقه هم قرار بگیرند و پس از آن راهی لیگ قهرمانان شوند. ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا فرجه ‌های زمانی خوبی را برای لیگ در نظر بگیریم تا هم تیم ملی و هم نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان متضرر نشوند و از لحاظ بدنی نیز آماده باشند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو