(تصاویر) آشوب شبانه در لبنان در اعتراض به وضعیت اقتصادی

(تصاویر) آشوب شبانه در لبنان در اعتراض به وضعیت اقتصادی


منبع: فرارو

17

1399/11/8

14:20


معترضان لبنانی در دومین شب نیز به خیابان‌ها آمده و با نیرو‌های امنیتی درگیر شدند.

(تصاویر) آشوب شبانه در لبنان در اعتراض به وضعیت اقتصادی

 رسانه‌ها از ادامه ناآرامی و اعتراض به اوضاع بد اقتصادی و معیشتی در لبنان و درگیری با نیرو‌های امنیتی خبر دادند.

به گزارش فرارو، شماری از معترضان در شهر طرابلس (شمال) یک دستگاه خودرو نیرو‌های امنیت داخلی را در خیابان فرعی چسبده به ساختمان السرایا آتش زدند.

معترضان به اوضاع اقتصادی و معیشتی همچنین با بستن خیابان منتهی به میدان النور سطل‌های زباله را مقابل ورودی السرایا در طرابلس آتش زدند. این در حالی است که شمار زیادی از نیرو‌های امنیتی برای حفاظت از این ساختمان در محل مستقر شدند و تعدادی از جوانان با پرتاب نگ به سمت محوطه السرایا و سردادن شعار‌هایی در محکومیت سیاست‌های اقتصادی دولت، استرداد اموال غارت شده و مجازات عناصر فاسد را خواستار شدند.

بر اساس این گزارش، شماری از معترضان نیز در تلاش برای ورود به محوطه این ساختمان در طرابلس به سوی نیرو‌های امنیتی سنگ پرتاب کردند.

شبکه خبری المنار نوشت: معترضان در میدان النور در طرابلس به سوی نیرو‌های ارتش سنگ پرتاب کردند و ارتش نیز برای متفرق کردن آنان گاز اشک آور شلیک کرد.

این در حالی است که ده‌ها لبنانی شب گذشته نیز جاده‌ها و خیابان‌های شهر طرابلس را مسدود و اقدام به آتش زدن لاستیک‌ها در میادین عبدالحمید الکرامی و القبه کردند.

این تظاهرات در اعتراض به وضعیت اقتصادی و برای مخالفت با تمدید قرنطینه سراسری که شورای عالی دفاع لبنان اخیرا تا فوریه آینده آن را تمدید کرده است، صورت گرفت.

منابع لبنانی گزارش دادند که در این درگیری، ۱۰ نفر از نیرو‌های امنیتی زخمی و شماری از معترضان نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی و راهی بیمارستان شدند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو