نیروی انتظامی در صف اول ایجاد نظم و امنیت مردم است

9

1399/11/8

14:21


نیروی انتظامی در صف اول ایجاد نظم و امنیت مردم است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام در دیدار فرمانده انتظامی استان، "سرهنگ دلاور القاصی مهر" و مجموعه فرماندهان نیروی انتظامی استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آنان و همچنین از زحمات سردار "یاری" فرمانده سابق نیروی انتظامی استان اظهار داشت: برای کمک به این مجموعه پویا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وی افزود: استان ایلام صف مقدم ایثار و فداکاری در دفاع از کشور عزیزمان ایران در هشت سال دوران دفاع مقدس بوده و در این راه بیش از ۳ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز را تقدیم انقلاب و آرمان‌های امام (ره) و شهدا کرده که با فاصله زیاد رتبه اول ایثارگری در کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی عملاً فرصتی برای کار عمرانی در این استان وجود نداشته است، گفت: این مردمان در آن برهه و مقطع حساس و تاریخی مهم ترین کار خود را دفاع از کشور دانستند و در آزمون بزرگ مرزداری و مرزبانی نمره قبولی گرفتند و امروز این مردمان شایسته بهترین خدمات هستند.

وی در ادامه گفت: استانی که دیروز قدمگاه شهیدان در ۸ سال دوران دفاع مقدس بوده امروز نیز به دروازه عتبات عالیات و پایتخت زائران اربعین حسینی (ع) مبدل شده و این افتخار بزرگی‌ است که نصیب مردم شهید پرور استان ایلام شده است.

سلیمانی دشتکی، خاطر نشان کرد: ایلام ۱۱ درصد گاز، ۴ درصد نفت، بیش از ۶۵ درصد تردد زوار اربعین، ۴.۵ درصد صادرات و ۸ درصد مرز کشور را در اختیار دارد و این نشان از جایگاه بسیار مهم این استان است.

استاندار ایلام در ادامه به نقش و جایگاه مهم نیروی انتظامی در امور استان اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی همواره در رخدادها و حوادث مختلف چون اربعین، حادثه سیل ۹۸ و امروز در بحث بیماری کرونا در خط مقدم خدمت رسانی به مردم بوده است.

وی افزود: در اربعین ۹۸ بیش از ۴.۷ میلیون نفر از مرز مهران تردد داشتند که مدیریت آن حجم عظیم از جمعیت کار بسیار سنگینی بود و در این زمینه کار نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت و روان‌سازی ترافیک جاده ها شایسته تقدیر است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: ماموران نیروی انتظامی از زمان شروع شیوع کرونا هم در مراحل مختلف از جمله در ترددهای بین استانی، شهرستانی، ممنوعیت تردد در شهرها، ممنوعیت در آرامستان ها، مراسم، عزاداری ها، جشن و تجمعات عملکرد بسیار خوبی داشتند.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: در مسائل امنیتی نیز نیروی انتظامی همکاری های بسیار خوبی در استان داشت و مشکلات را به شکل مردمی حل کرد و با تشکیل هیئت های صلح در سطح کشور الگو شد.

استاندار ایلام با اشاره به این مهم که امروز در استان وحدت و همدلی و انسجام بی نظیری بین مجموعه مسئولان نظام در استان و مردم برقرار است، افزود: امروز وحدت و همدلی در راستای رفع مسائل و مشکلات مردم مهمترین مسیر خدمت رسانی در استان است و توفیقات و دستاوردهای حاصله نیز نشات گرفته از این مهم است.

افزایش 80درصدی کشف کالای قاچاق

سرهنگ "دلاور القاصی مهر" فرمانده انتظامی استان ایلام نیز در این دیدار با اشاره به افزایش 80 درصدی کشف کالای قاچاق در استان، گفت: 71 درصد از پرونده های مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتری و پاسگاه ها به صلح وسازش منجر شده است.

وی افزود: سامانه پلیس پاسخگو با شماره 096580 در  جهت هشدارهای پلیسی ، مشاوره خانوادگی، پیشگیری از سرقت و .... آماده خدمت رسانی به شهروندان است.#


مطالب مشابه