استقلال در گروه آشنا؛ الاهلی و الشرطه تکراری، الدحیل با خاطره تلخ!

استقلال در گروه آشنا؛ الاهلی و الشرطه تکراری، الدحیل با خاطره تلخ!


منبع: طرفداری

43

1399/11/8

14:22


استقلال در گروه آشنا؛ الاهلی و الشرطه تکراری، الدحیل با خاطره تلخ!

استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان 2021 با تیم های الدحیل، الاهلی و الشرطه در یک گروه باید به رقابت بپردازد

قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان 2021  برگزار شد و بر اساس آن آبی های تهران که در سید سوم قرعه کشی قرار داشتند باید با تیم های الدحیل قطر، الاهلی عربستان و الشرطه عراق در گروه C به رقابت بپردازند.

به گزارش طرفداری، نکته جالب این قرعه کشی هم گروهی استقلال با تیم های الشرطه و الاهلی است که سال قبل هم آبی های تهران پس از صعود از مرحله پلی آف با این دو تیم هم گروه شده بودند. البته الوحده امارات هم در گروه سال قبل استقلال حضور داشت که پس از شیوع ویروس کرونا از ادامه رقابت ها انصراف داد و گروه استقلال سه تیمی شد. در لیگ قهرمانان 2021 گروه استقلال نسبت به سال گذشته تنها یک تغییر را تجربه کرده و الدحیل جایگزین الوحده امارات شده است.

الاهلی عربستان؛ غریبه آشنا

الاهلی عربستان یکی از تیم های قدرتمند عربستان محسوب می شود که در سال های اخیر نیز تقابل های متعددی با نمایندگان ایرانی داشته است. این باشگاه در سال 1937 تاسیس شده است. تیم عربستانی 2 عنوان نایب قهرمانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده. اولین نایب قهرمانی این تیم به سال 1986 بر می گردد که این تیم با نتیجه 3-1 به رویالز کره جنوبی باخت. دومین نایب قهرمانی این تیم هم به سال 2012 بر می گردد و این تیم در فینال به اولسان هیوندای کره جنوبی 3-0 باخت. استقلال در سال 2012 در مرحله یک هشتم نهایی به سپاهان با نتیجه 2-0 باخت. الاهلی در همان سال 2012 با تیم سپاهان همگروه شد و پس از سپاهان به عنوان تیم دوم از گروه صعود کرد در آن سال الاهلی مقابل سپاهان، یک شکست و یک تساوی را تجربه کرد.

شادی گل ارسلان مطهری پس از گل زنی به الاهلی

سال قبل هم الاهلی در دوبازی مقابل استقلال یک پیروزی و یک شکست را تجربه کرد و به عنوان تیم اول از گروه صعود کرد. الاهلی با 4 قهرمانی و 9 نایب قهرمانی در لیگ عربستان، پنجمین تیم پرافتخار عربستان در لیگ داخلی است.

این تیم تاکنون دو بار با استقلال همگروه بوده است که اولین بار آن به سال 2010 بر می گردد که استقلال در هر دو بازی با نتیجه 2-1 سبزپوشان عربستانی را شکست داد و الاهلی در پایان پایین تر از استقلال در رتبه سوم قرار گرفت و نتوانست از گروهش صعود کند، تقابل بعدی این دو تیم در محله گروهی به سال قبل بر می گردد که بالاتر از استقلال به مرحله بعد صعود کرد.

الاهلی هم اکنون با 23 امتیاز در رتبه سوم لیگ عربستان حضور دارد.

تقابل های الاهلی - استقلال
تقابل مرحله
استقلال 2-1 الاهلی مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2010
الاهلی 1-2 استقلال مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2010
الاهلی 2-1 استقلال مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2020
استقلال 3-0 الاهلی مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2020

الشرطه، از سرمای اربیل تا گرمای قطر

الشرطه عراق سال گذشته در دور رفت در اربیل عراق به مصاف استقلال رفت که آن دیدار با نتیجه 1-1 به پایان رسید و بازی برگشت این دو تیم هم که در ایام کرونا برگزار شد، با نتیجه 1-1 به پایان رسید و در پایان هم در رقابت صعود، استقلال بالاتر از الشرطه به مرحله بعد صعود کرد.

الشرطه عراق سابقه یک نایب قهرمانی در رقابت های لیگ قهرمانان سال 1971 را دارد که در راه صعود به فینال استقلال (تاج) را در مرحله نیمه نهایی شکست داد و آبی های تهران در آن سال به مقام سوم رسیدند و الشرطه عراق هم به دلیل حمایت از فلسطین در تقابل با مکابی اسراییل به میدان نرفت و با دلایل غیر فوتبالی بازنده شد.

الشرطه یکی از تیم های قدیمی آسیا است و تاسیس آن به سال 1932 برمی گردد. هدایت این تیم هم برعهده الکساندر ایلیچ صربستانی است. الشرطه در حال حاضر با 24 امتیاز در رتبه چهارم لیگ عراق حضور دارد.

تقابل های استقلال و الشرطه
تقابل مرحله
استقلال (تاج) 0-2 الدحیل نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا 1971
الشرطه 1-1 استقلال مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2020
استقلال 1-1 الشرطه مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2020

الدحیل، همان همیشگی

الدحیل در سال های اخیر یکی از پاهایی ثابت های تقابل با تیم های ایرانی بوده است. این تیم که در سال های اخیر با خرید ستاره های گران قیمت به دنبال کسب موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا بوده، هنوز نتوانسته دستاورد چشمگیری را کسب کند. الدحیلی ها سال قبل با پرسپولیس همگروه بودند که در هر دو دیدار سرخ پوشان را شکست دادند. در فصل 2019 هم این تیم یک پیروزی و یک تساوی را مقابل استقلال در مرحله گروهی تجربه کرد و همین مساوی در تهران استقلال را از صعود به دور بعدی باز داشت و بازی آخر آبی پوشان را تشریفاتی کرد. در فصل 2018 هم الدحیل با شکست در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقابل پرسپولیس یکی از به یاد ماندنی ترین بازی های لیگ قهرمانان را رقم زدند.

الدحیل در حال حاضر تیم دوم لیگ قطر است و اختلافی 13 امتیازی با تیم اول یعنی السد دارد. هدایت این تیم بر عهده صبری لموشی فرانسوی است. حضور علی کریمی در این تیم تقابل الدحیل - استقلال را جذاب تر می کند اما باید دید فروردین ماه 1400 الدحیل قرار داد قرضی علی کریمی را تمدید می کند یا خیر....

تقابل های الدحیل استقلال
تقابل  مرحله
الدحیل 3-0 استقلال مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2019
استقلال 1-1 الدحیل مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2019

استقلال از 25 فروردین تا 10 اردیبهشت 1400 باید به مصاف همگروه های خود برود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو