افزایش قیمت بلیط قطار شامل کوپه دربست نمی شود

منبع: رکنا

13

1399/11/8

14:31


افزایش قیمت بلیط قطار شامل کوپه دربست نمی شود

به گزارش رکنا، معاون مسافری شرکت راه‌آهن با اشاره به مصوبه اخیر شورای‌عالی ترابری مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیط قطار ها، اظهار کرد: افرادی که بلیت کوپه دربست خریداری کرده‌اند مشمول این افزایش نرخ نمی‌شوند.

میرحسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن در جمع خبرنگاران دلایل افزایش نرخ بلیت قطارهای مسافری طی روزهای اخیر را برشمرد و اظهار کرد: از ابتدای شروع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها به دلیل افزایش حجم تقاضا و فاصله‌گذاری اجتماعی برای کوپه‌های چهار نفره، اقدام به خرید دو بلیت کردند، این در حالی است که کوپه چهار نفره به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دو نفر می‌توانستند، استفاده کنند و در کوپه‌های شش نفره هم سه نفر می‌توانستند استفاده کنند.

تا ۳ روز دیگر بلیت قطار گران می شود

وی گفت: بنابراین طبق مصوبه شورای‌عالی ترابری از ابتدای بهمن افزایش نرخ بلیت قطار برای کوپه‌هایی که دو نفر اقدام به خرید بلیت کردند و برای کوپه‌های شش نفره که ۳ نفر از آنها استفاده می‌کردند، افزایش یافته است، بنابراین افرادی که بلیت کوپه دربست خریداری کرده‌اند مشمول افزایش نرخ ۲۵ درصدی نمی‌شوند.

موسوی بابیان اینکه این مصوبه از ابتدای بهمن بوده و اجرای آن از دو، سه روزه آینده انجام می‌شود، افزود: این مصوبه بخش کوچکی از زیانی است که تاکنون شرکت‌های حمل‌ونقلی به دلیل شیوع ویروس کرونا دیده‌اند و ما در راستای اجرای مصوبه هم هیچ افزایش قیمتی برای بلیت‌های ایام نوروز نداریم.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن عنوان کرد: مسافرانی نیز که پیش خرید بلیت کرده بودند، مشمول این افزایش نرخ نمی‌شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه