بهروز افخمی در «خارج از کادر» از سینما می‌گوید

منبع: برترین ها

12

1399/11/8

14:41


دوربین مجموعه مستند «خارج از کادر» این هفته با بهروز افخمی، کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان همراه شده است.

خبرگزاری ایلنا: دوربین مجموعه مستند «خارج از کادر» این هفته با بهروز افخمی، کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان همراه شده است.
 

بهروز افخمی در «خارج از کادر» از سینما می‌گوید

 
بهروز افخمی مهمان این قسمت از «خارج از کادر» است و از زندگی حرفه‌ای خود با مخاطبانش در آی‌فیلم می‌گوید. 
 
بهروز افخمی در سال ۱۳۳۵ در تهران به دنیا آمد. او دارای دیپلم تدوین فیلم از مدرسه عالی سینما و تلویزیون است و فعالیت هنری‌اش را با ساخت فیلم‌های کوتاه آغاز کرد. 
 
افخمی پس از ساخت چند فیلم مستند در تلویزیون، فعالیت در سینمای حرفه‌ای را با فیلم «زیر باران» به کارگردانی سیف‌الله داد به عنوان مدیر فیلمبرداری آغاز کرد و در سال ۱۳۶۴ و در پی انصراف ناصر تقوایی از ساخت مجموعه تلویزیونی «کوچک جنگلی» کارگردانی آن را به عهده گرفت. 
 
او با کارگردانی فیلم «عروس» دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را از نهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. همچنین برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه از سی‌ودومین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، برنده جایزه هیئت داوران بهترین کارگردانی از بیست‌ودومین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «گاوخونی» و برنده تندیس زرین بهترین فیلمنامه از دومین دوره جشن خانه سینما برای فیلم «جهان پهلوان تختی» شده است. 
 
از دیگر آثار افخمی می‌توان به «روباه»، «این خانه امن نیست»، «سن‌پترزبورگ»، «عقرب»، «شوکران»، روز شیطان» و «روز فرشته» و سریال «عملیات۱۲۵» اشاره کرد. 
 
«خارج از کادر» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ایمان احمدی جمعه‌شب ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن آی‌فیلم فارسی قرار می‌گیرد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو