7 احتمال برای دربی آسیایی

منبع: طرفداری

20

1399/11/8

15:20


7 احتمال برای دربی آسیایی

قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان 2021 انجام شد و بر اساس آن، تیم ها حریفان خود را شناختند و حالا می توان به جدول مسابقات استناد بیشتری کرد

نحوه برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان 2021 نسبت به سال قبل دچار تغییراتی شده است و تعداد تیم ها از عدد 32 به 40 رسیده است.

به گزارش طرفداری، 40 تیم شرکت کننده در فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا در 10 گروه 4 تیمی تقسیم می‌ شوند و تیم‌های صدرنشین به همراه 6 تیم برتر رتبه دوم هر گروه راهی مرحله بعد خواهند شد.

تیم‌های دوم غرب و شرق قاره جداگانه مقایسه می‌شوند و 3 تیم دوم از غرب و 3 تیم دوم از شرق به همراه 10  تیم صدرنشین گروه‌ها 16 تیم مرحله یک هشتم نهایی را تشکیل دهند.

گروه بندی منطقه غرب

طبق الگوریتمی که برای صعود تیم ها برای مرحه حذفی رقابت ها چیده شده است، 5 تیم صدرنشین و 3 تیم برتر دوم از هر منطقه در مرحله حذفی به رقابت می پردازند. مرحله های یک هشتم و یک چهارم به صورت تک بازی و مرحله نیمه نهایی و فینال به صورت رفت و برگشت برگزار می شود.    

برای مرحله یک هشتم نهایی قرعه کشی برگزار نمی شود و الگوریتم برنامه بازی تیم ها طبق تصویر زیر است:

برنامه بازی های  یک هشتم نهایی به تیم های دوم برتری بستگی دارد که صعود می کنند. حالا می توانیم به یکی از جذاب ترین قضیه ها بررسی احتمال دربی آسیایی است.

پرسپولیس در گروه E و استقلال در گروه C رقابت ها حضور دارند. و هفت حالت برای تقابل این دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی وجود دارد. احتمال تقابل استقلال و پرسپولیس را در سه قسمت بررسی می کنیم.

پرسپولیس صدرنشین گروه E و استقلال تیم دوم گروه C

در صورتی که استقلال در گروهش دوم و پرسپولیس هم صدرنشین شود. به شرطی که آبی ها در بین تیم های دوم برتر حضور داشته باشند، 4 حالت برای تقابل این دو تیم به وجود می آید.

اگر تیم های دوم صعود کننده از گروه های A.B.C یا A,C,D یا B,C,D یا C,D,E باشند ما شاهد یک دربی آسیایی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیایی خواهیم بود. در تمام این حالت ها پرسپولیس میزبان است البته چون رقابت ها متمرکز برگزار می شود میزبانی اهمیتی ندارد.

استقلال صدرنشین، پرسپولیس تیم دوم

در صورتی که استقلال در گروهش صدرنشین و پرسپولیس در گروهش دوم شود. به شرطی که پرسپولیس در جمع تیم های برتر دوم حضور داشته باشند. 2 حالت برای تقابل این دو تیم به وجود می آید.

اگر تیم های برتر دوم از گروه های B,C,E یا B,D,E باشند ما شاهد دربی آسیایی خواهیم بود. در این حالت ها استقلال میزبان است.

هردو تیم صدرنشین شوند

اگر هر دو تیم صدرنشین شوند تنها در صورتی این دو تیم باهم بازی می کنند که تیم های دوم برتر صعود کننده از گروه A,C,E باشند. در این حالت پرسپولیس میزبان است.

 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو