اسرائیل: به زودی توافق عادی سازی روابط با سودان را در واشنگتن امضا می‌کنیم

منبع: عصر ایران

10

1399/11/8

15:24


سودان سال گذشته میلادی با پذیرش اقداماتی در راستای عادی سازی روابط با اسرائیل در توافق‌هایی با میانجی‌گری آمریکا به امارات، بحرین و مراکش ملحق شد.

اسرائیل: به زودی توافق عادی سازی روابط با سودان را در واشنگتن امضا می‌کنیم

وزیر اطلاعات اسرائیل امروز (چهارشنبه) گفت، ظرف سه ماه آتی سودان و اسرائیل با امضای یک توافق دیپلماتیک عادی سازی روابط را نهایی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر اطلاعات اسرائیل در گفتگویی با تلویزیون یدیعوت آحارانوت گفت: پیش نویس توافق صلح در حال انجام است و مراسم امضای توافق برای اسرائیل و سودان احتمالا ظرف سه ماه آتی در واشنگتن انجام می‌شود.

این اظهارنظر از سوی الی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل در حالی مطرح شده که نه مقام‌های سودانی و نه سفارت آمریکا در اسرائیل هنوز در این باره اظهارنظری نداشته‌اند.

دولت مدنی سودان گفته است که توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل تنها زمانی تایید می‌شود که در شورای قانونگذاری انتقالی که هنوز تشکیل نشده، تصویب شود.

سودان سال گذشته میلادی با پذیرش اقداماتی در راستای عادی سازی روابط با اسرائیل در توافق‌هایی با میانجی‌گری آمریکا به امارات، بحرین و مراکش ملحق شد. دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری جو بایدن گفته که به دنبال این توافق‌ها را ادامه دهد.

وی که همچنین در راس هیئتی روز دوشنبه و برای بررسی پیشرفت توافق عادی سازی روابط به سودان رفته، گفت: مقام‌ها سه برنامه اقتصادی و همچنین امنیت مرزی را بررسی کرده‌اند.

کوهن گفته که از سرزمین‌های اشغالی میوه و نفت برای میزبان‌هایش برده و در عوض یک قبضه تفنگ ام۱۶ نیز هدیه گرفته است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو