هزینه عبور کامیون های ایرانی از خاک ارمنستان چقدر است؟

12

1399/11/8

15:26


ترفع گفت: ما با هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، موانع غیر تعرفه‌ای داریم. در حالی که اگر بخواهیم کریدور ایران و اوراسیا را به یک کریدور اقتصادی تبدیل شود، باید موانع غیرتعرفه‌ای را برداریم.

هزینه عبور کامیون های ایرانی از خاک ارمنستان چقدر است؟

مدیر کل ترانزیت وزارت راه و شهرسازی از مذاکره با ارمنستان برای تأسیس صندوق مشترک توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی خبر داد.

امین ترفع امروز در پنل حمل‌ونقل و لجستیک همایش همکاری‌های اقتصادی ایران و اوراسیا درباره کریدورهای منطقه‌ای گفت: در منطقه ما کریدورهای زیادی وجود دارد اما همه کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در کریدور شمال و جنوب عضو هستند. البته حمل‌ونقل چه بار و چه مسافر، پایین‌ترین سطح از یک کریدور است و بخش‌های مختلفی بر یک کریدور از جمله حمل‌ونقل مرتبط می‌شود.

وی افزود: یکی از مشکلات حمل‌ونقلی کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا با کشور ما در بخش حمل‌ونقل یکپارچه نبودن تعرفه‌ها است. به عنوان مثال به دلیل نداشتن تعرفه واحد میان ایران با ارمنستان، کامیون‌های ایرانی که از ارمنستان عبور می‌کنند ۳۸۰ دلار هزینه عبور از خاک ارمنستان را پرداخت می‌کنند.

ترفع اظهارکرد: ما با هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، موانع غیر تعرفه‌ای داریم. در حالی که اگر بخواهیم کریدور ایران و اوراسیا را به یک کریدور اقتصادی تبدیل شود، باید موانع غیرتعرفه‌ای را برداریم.

مدیرکل ترانزیت وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: درحال‌حاضر رابطه تجاری ما با هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا از یک مدل دو جانبه تبعیت می‌کند نه مدل اتحادیه‌ای. از این روست که برای عبور کامیون‌های ما از این کشورها باید علاوه بر تعرفه تجاری، هزینه تردد نیز پرداخت کنیم.

وی در خصوص پیشنهاد تأسیس صندوق توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی میان ایران و اتحادیه اوراسیا، گفت: گام‌های اولیه در این خصوص برداشته شده و در حال مذاکره هستیم. به خصوص در حال مذاکره با ارمنستان هستیم تا صندوق مشترک توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی را تأسیس کنیم.

این مقام مسئول در معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: موانع غیر تعرفه‌ای که در مسیر حمل‌ونقل ما با اوراسیا قرار دارد، سبب شده تا نتوانیم همین زیرساخت‌های فعلی و موجود را هم به طور کامل بهره‌برداری کنیم.

ترفع خاطرنشان کرد: باید مدل رابطه تجاری میان کشورها نسبت به دیگر کشورهای عضو این اتحادیه با توجه به مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای تغییر یابد که در نتیجه آن شبکه ترانزیتی ایران با اوراسیا پیوند بخورد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو