محمد مومنی: در آسیا جای هیچ توجیهی نیست / فکری روی نیمکت تنهاست

منبع: طرفداری

11

1399/11/8

15:30


محمد مومنی: در آسیا جای هیچ توجیهی نیست / فکری روی نیمکت تنهاست

محمد مومنی می گوید استقلال تیم قدرتمندی است و برای عدم موفقیت در آسیا جای هیچ توجیهی ندارد

محمد مومنی پیشکسوت باشگاه استقلال به قرعه آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا 2021 واکنش نشان داد.

به گزارش طرفداری، مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا امروز (چهارشنبه 8 بهمن) برگزار و طی آن آبی ‌پوشان پایتخت با تیم ‌های الدحیل (قطر)، الاهلی (عربستان) و الشرطه (عراق) همگروه شدند.

محمد مومنی پیشکسوت باشگاه استقلال به ایرنا:

به نظرم استقلال در گروه خوبی قرار گرفته است. همه می‌ گویند که این تیم در گروه مرگ قرار گرفت اما به نظر من این گروه جای خوبی است که استقلال با ارائه دانش فوتبالی و تاکتیک ‌های فنی ارزیابی شود. 

مومنی افزود:

در لیگ قهرمانان آسیا مشخص می‌ شود که کادر مدیریتی تا چه حد به کار خود آشناست. آنها باید برنامه ‌های خود را به خوبی اجرا کنند تا نتیجه بگیرند. آسیا جایی است که می ‌توانیم بگوییم اتفاقات کمتر تصادفی است. در آنجا خودت هستی و خودت. نه طرفداری در ورزشگاه است و نه دخل و تصرفی و دانش فنی در آنجا حرف اول را می زند.

مومنی افزود:

این گوی و این میدان؛ استقلال در آسیا می‌ تواند خود را اثبات کند. این تیم پیشینه ‌ای در آسیا دارد و باید برای دفاع از آن مبارزه کند.

پیشکسوت استقلال در مورد شانس صعود این تیم به دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا، عنوان کرد:

به نظرم شانس هر چهار تیم برای صعود از این گروه در ابتدا برابر است. استقلال تیمی با مهره و با پیشینه بسیار خوب در آسیا به شمار می ‌آید و تیم‌ های دیگر این گروه نیز در این چند سال شرایط بسیار خوبی داشتند.

مومنی افزود:

کادرفنی استقلال باید موارد تاکتیکی و راه‌ های مقابله با این تیم ‌ها را پیدا کند. «محمود فکری»، «پرویز مظلومی» و «صمد مرفاوی» سابقه قهرمانی و نایب قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارند و با این کادر توجیهی برای عدم موفقیت نمی ‌ماند چرا که دیگر در آسیا رنگی وجود ندارد و شرایط آن با لیگ برتر فرق می‌ کند.

مومنی در خصوص تقویت تیم استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، گفت:

به نظرم این تیم نیاز به تقویت ندارد چرا که در حال حاضر مهره‌های بسیار قدرتمندی در اختیار دارد. این تیم باید به تفاهم تاکتیکی بیشتری برسد. مدیریت فعلی هم که از این تیم حمایت کامل دارند و مشکل مالی نیز در این باشگاه وجود ندارد. در این بازی ‌ها روش‌های فکری باید حرف اول را بزند و بازیکنان مشخص می‌کنند که تا چه حد به حرف مربی خود عمل می‌ کنند. 

او در مورد تقابل «علی کریمی» بازیکن فعلی تیم الدحیل با تیم سابق خود در لیگ قهرمانان آسیا، گفت:

کریمی در فوتبال ایران شناخته شد و با دانش فنی همین مربیان ایرانی رشد کرد. «آرش رضاوند»، «مهدی مهدی ‌پور» و «مسعود ریگی» نیز توانایی ‌های فنی کریمی را دارند اما مربیان باید آنها را در قالب تاکتیکی خود به خوبی قرار دهند تا کریمی ‌ها به وجود بیایند. به نظر من استقلال باید خود را به تاکتیک وابسته کند و با فرد متکی نباشد. 

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا این تیم می‌ تواند در لیگ برتر امسال قهرمان شود یا خیر، گفت:

صحبت کردن در این مورد بسیار سخت است اما استقلال اسب خود را برای قهرمانی زین کرده است و البته انتظار از این تیم هم همین است. مهم این است که تفکرات فکری پیاده شود نه اینکه برخی با توهمات شان به این تیم راهکار دهند. با این حال افراد نیمکت استقلال سابقه قهرمانی ‌های زیادی دارند و باید به موفقیت این تیم کمک کنند هر چند که فکری روی نیمکت تنهاست.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو