باز هم تو الاهلی؟ باز هم تو الشرطه؟

باز هم تو الاهلی؟ باز هم تو الشرطه؟


منبع: ورزش 3

25

1399/11/8

15:51


استقلال برای دومین سال پیاپی با تیم های الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه شد با این تفاوت که این دو تیم اکنون وضعیت بهتری دارند.

باز هم تو الاهلی؟ باز هم تو الشرطه؟

به گزارش "ورزش سه"، مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برای فصل جدید، امروز به انجام رسید و استقلال که فصل گذشته با تیم های الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه بود، امسال نیز علاوه بر این دو تیم، با الدحیل قطر نیز همگروه شد.


آبی پوشان فصل گذشته در 4 دیداری که با این دو تیم داشتند، صاحب یک پیروزی، یک شکست و دو تساوی شدند. آنها ابتدا در اولین دیدار خود راهی اربیل عراق شدند و به مصاف الشرطه رفتند. دیدار دو تیم در پایان با تساوی یک – یک به پایان رسید. آبی پوشان در دومین دیدار خود نیز در استادیوم جابر الحمد کویت به مصاف الاهلی رفتند و با نتیجه دو بر یک شکست خوردند.

 

باز هم تو الاهلی؟ باز هم تو الشرطه؟

 


در همان دیداری که وریا غفوری یک ضربه پنالتی را از دست داد و ارسلان مطهری نیز یک گل سالم وارد دروازه حریف عربستانی کرد اما تیم داوری با تأخیر فراوان و به دلایلی نامعلوم گل مهاجم استقلال را مردود اعلام کردند تا آبی های پایتخت با شکست زمین بازی را ترک کنند. فرهاد مجیدی در این دو دیدار که پیش از شیوع کرونا برگزار شد، هدایت استقلال را برعهده داشت.

 

باز هم تو الاهلی؟ باز هم تو الشرطه؟

 


اما پس از شیوع کرونا و برگزاری متمرکز بازی ها در کشور قطر، الوحده از این گروه انصراف داد تا گروه A لیگ قهرمانان آسیا با حضور 3 تیم برگزار شود. استقلال در سومین دیدار خود مقابل الشرطه باز هم به تساوی یک – یک رسید. ارسلان مطهری تک گل آبی پوشان را در آن دیدار به ثمر رساند تا کار صعود استقلال به مرحله بعد دشوار شود.


شاگردان نامجومطلق برای صعود به مرحله بعد باید در آخرین دیدار خود الاهلی را شکست می دادند که موفق به این کار نیز شدند. آنها با گل های قایدی، کریمی و دیاباته با 3 گل نماینده عربستان را شکست دادند و راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند هر چند با شکست مقابل پاختاکور، از دور رقابت ها کنار رفتند.

 

باز هم تو الاهلی؟ باز هم تو الشرطه؟

 


به هر حال پس از انجام قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، استقلال برای دومین فصل متوالی با تیم های الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه شد و باید دید محمود فکری در برابر این دو تیم و همچنین الدحیل قدرتمند چه نتایجی کسب خواهد کرد.

 

باز هم تو الاهلی؟ باز هم تو الشرطه؟

 


در نسخه 2021 رقابت های لیگ قهرمانان آسیا که برای اولین بار شاهد حضور 40 باشگاه در مرحله گروهی خواهد بود، پس از برگزاری 6 دیدار مرحله گروهی، بازی های مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی به صورت تک بازی برگزار شده اما مراحل نیمه نهایی و فینال طی دو مسابقه رفت و برگشت برگزار می شود. مرحله گروهی غرب آسیا در بازه زمانی 14 تا 30 آوریل (25 فروردین تا 10 اردیبهشت 1400) برگزار می شود.

مطالب مشابه