«هشت آباد» وارد حرم امام رضا (ع) می‌شود

منبع: برترین ها

16

1399/11/8

15:53


سریال «هشت آباد» سکانس‌هایی از حرم امام رضا (ع) در دهه شصت را جلوی دوربین می‌برد.

خبرگزاری ایلنا: سریال «هشت آباد» سکانس‌هایی از حرم امام رضا (ع) در دهه شصت را جلوی دوربین می‌برد.
 

«هشت آباد» وارد حرم امام رضا (ع) می‌شود

 
سریال «هشت آباد» روزهای پایانی تصویربرداری را در مشهد مقدس می‌گذراند. قرار است دو روز آینده گروه سکانس‌های مهمی را در حرم امام رضا (ع) فیلمبرداری کنند. تصاویری که جزو نادیده‌هایی است که مخاطب تاکنون مشاهده نکرده و مربوط به حرم رضوی در دهه شصت است. 
 
تدوین این مجموعه تلویزیونی ۲۰ قسمتی تا ۶۰ درصد پیش رفته و تا چند روز آینده به پایان فیلمبرداری خواهد رسید. 
 
علی مسعودی نویسنده و کارگردان با کمدی جدید خود به دنبال خاطره‌بازی با مخاطب در دوران دهه شصت و به نوعی خاطرات خودش در کوچه پس کوچه‌های مشهد مقدس است. 
 
در کنار بازیگران دیگری همچون رابعه اسکویی، جواد خواجوی، شهرام قائدی، جمشید حسینی، محمد اسلامی، سینا رازقی، ماهان عبدی، حمیدرضا شجره و برخی از بازیگران بومی حضور دارند. به تازگی یوسف تیموری هم به گروه اضافه شده و نقش مهمِ «دایی محمود» را بازی می‌کند. 
 
شاید یکی از نکات قابل توجه، ساخت تیتراژی است که به رسم قدیمی مشهدی‌ها می‌پردازد که به تعبیر دست‌اندرکاران این مجموعه تلویزیونی، جزو شگفتانه‌های «هشت آباد» به شمار می‌رود. تیتراژی که با حضور بازیگران سریال ساخته خواهد شد. 
 
قصه در سال ۱۳۶۶ می‌گذرد و فضای روزهای پایانی اسفندماه را به تصویر می‌کشد. روابط انسانی در آن به نمایش درمی‌آیند؛ در زمانیکه همسایه‌ها با هم خوب و صمیمی بوده‌اند و به هم اطمینان داشته‌اند. 
 
به تعبیر دست‌اندرکاران این مجموعه تلویزیونی، «هشت آباد» زمانه‌ای را روایت می‌کند که مردم با وجود شرایط سخت جنگی چگونه زندگی می‌کردند. کاری که در عینِ طنز و سرگرمی، قرار است به سنت‌ها و آداب ایرانی در مشهد بپردازد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو