وزیر اقتصاد: فضا را برای قالیباف سنگین کردند

منبع: برترین ها

12

1399/11/8

16:07


وزیر اقتصاد گفت: آنقدر فضا سخت بود که ایشان برای بار دوم استعفای خود را در رسانه‌ها و شورای عالی بورس منتشر کرد و بنوعی به من اعتماد نکردند.

ایلنا: وزیر اقتصاد گفت: آنقدر فضا سخت بود که ایشان برای بار دوم استعفای خود را در رسانه‌ها و شورای عالی بورس منتشر کرد و بنوعی به من اعتماد نکردند.

 فرهاد دژپسند در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: امروز یکی از سخت‌ترین جلسات بنده است چون دو تغییر مسئولیت داریم و آقای قالیباف از یک سنگر مهم به سنگر دیگر می‌رود. البته ایشان جایی نمی‌روند، از ایشان استفاده می‌کنیم. بنابراین بازار سرمایه مدیر گرانسنگی را از دست داد.

وی ادامه داد: اگر اقدامات غیرحرفه‌ای برخی از دوستان نبود تا فضا را سنگین کنند حتما می‌توانستیم ایشان را قانع کنیم اما آنقدر فضا سخت بود که ایشان برای بار دوم استعفای خود را در رسانه‌ها و شورای عالی بورس منتشر کرد و بنوعی به من اعتماد نکردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای اولین بار اعلام می‌کنم تامین مالی از بازار سرمایه به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسید در حالی که سال گذشته ۲۶۴ هزار میلیارد تومان بود. بنده رقم ۵۰۰ هزار میلیارد تومان را برای کل سال پیش بینی می‌کردم که در ده ماه محقق شد.

وی اعلام کرد: خبر خوبی که باید بدهم اینکه سودآوری شرکت‌های بورسی در ۹ ماه امسال نسبت به ۹ ماه سال گذشته ۳ برابر شده است که این نشان‌دهنده پویایی شاخص بازار سرمایه است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو