احسان حسینی: یک روز کاپیتان پرسپولیس می‌شوم

منبع: ورزش 3

18

1399/11/8

16:38


احسان حسینی مدافع جوان تیم پرسپولیس از رویاهایش می‌گوید؛ از این که سرخیو راموس را دوست دارد و می‌خواهد پس از کاپیتانی در پرسپولیس به فوتبال اروپا برود.

احسان حسینی: یک روز کاپیتان پرسپولیس می‌شوم

به گزارش "ورزش سه"، احسان حسینی مدافع 22 ساله تیم پرسپولیس این هفته برای اولین بار در ترکیب پرسپولیس فیکس بازی کرد. این مدافع 22 ساله که در دوره برانکو ایوانکوویچ به فوتبال ایران معرفی شد، حالا با مصدومیت محمدحسین کنعانی زادگان احتمالا بازی های بیشتری را هم انجام خواهد داد. او در گفتگو با خبرنگار ما به نیمکت نشینی اش اشاره داشته و همچنین به بازی با آلومینیوم پرداخته و از مدافعان مورد علاقه اش صحبت کرده است.

 

* اولین بازی ات به عنوان بازیکن فیکس خوش یمن نبود و پرسپولیس اولین باختش را ثبت کرد.
بله از این بابت بسیار متاسفم و فکر می‌کنم بدشانسی من بود که اولین بازی ام با باخت تیممان همراه شد. در دو صحنه آلومینیوم توانست گل بزند و من اصلا دوست ندارم که به بحث داوری ورود کنم اما واقعا روی صحنه گلاول، آفساید بود. جدا از این به نظرم روز بد فوتبال برایمان بود و نتوانستیم از موقعیت ها بهره ببریم.

 

* اولین بازی در ترکیب پرسپولیس چه حسی داشت؟
واقعیت این که من چند سالی بود در بازی های رسمی فیکس بازی نکرده بودم و اول خیلی هیجان داشتم. اما هر چه بازی به جلو رفت شرایط عادی شد و توانستم خودم را پیدا کنم و دیگر عادی شد. فقط همان دقایق نخست بود که یک مقدار استرس داشتم.

 

* فکر می‌کنی بعد از این بیشتر هم بازی کنی؟
این موضوع به کادرفنی برمی‌گردد، من در تمرین تمام تلاشم را می‌کنم و مطمئنم که اگر نیاز باشد آقا یحیی از من استفاده خواهد کرد. البته این که بازیکنی بتواند جای خالی آقای سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان را پر کند کار واقعا سختی است و کسی نمی‌تواند از این بابت اطمینان بدهد اما من تمام تلاشم را خواهم کرد. هر بازیکنی دوست دارد در زمین حضور یابد اما تصمیم گیر نهایی کادرفنی است.

 

* این که در این سال ها تو، سعید حسین پور و... کم بازی کردید، باعث ناامیدی ات نشده؟
طبیعی است که ما کم بازی کنیم، پرسپولیس چند سال است که در سطح اول فوتبال آسیا بازی می‌کند و ستاره های زیادی دارد. شاید من و سعید حسین پور اگر جای دیگر بودیم بیشتر بازی می‌کردیم اما ما مانده ایم و می‌جنگیم. ما هیچ وقت درباره بازی نکردن صحبت نکردیم و به حضور در پرسپولیس افتخار می‌کنیم.

 

* قبل از این که وارد زمین شوی، با سیدجلال و کنعانی صحبت کرده بودی؟
بله آن ها به من خیلی انرژی و امید دادند. البته دفاع وسط پستی است که بازیکنان باتجربه شاید در آن عملکرد بهتری داشته باشد و آقا سید و آقای کنعانی زادگان هم بسیار باتجربه هستند. قبل از بازی تجربیاتشان را در اختیار من قراردادند و فکر می‌کنم صحبت هایشان خیلی به من کمک کرد. واقعا از آن ها تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم بازیکن هرچه که بیشتر بازی کند، بهتر بتواند توانایی هایش رانشان دهد، در همین بازی هم ما خیلی خوب آلومینیوم را کنترل کردیم و روی صحنه گل هم آفسایدگیری مطمئنی انجام دادیم و مهاجم حریف نیم متر جلوتر بود.

 

احسان حسینی: یک روز کاپیتان پرسپولیس می‌شوم

 

* آیا دوست داری در زمین مسابقه شبیه بازیکن خاصی باشی؟
البته فکر کنم بقیه باید بگویند که من شبیه چه بازیکنی هستم اما الگوی خودم آقا سید است. در بین بازیکنان خارجی هم فن دایک و راموس را خیلی دوست دارم.

 

* در واقع منظورم این است که دوست داری یک مدافع بازیساز باشی یا کسی که بیشتر در دفع توپ نقش دارد؟
من بیشتر سعی می‌کنم روی زمین فوتبال بازی کنم چون تیمی که در آن هستم بیشتر روی بازیسازی از دفاع تاکید دارد. چه زمان آقای برانکو، چه آقای کالدرون و حالا هم با آقا یحیی ما از دفاع بازیسازی را آغاز می‌کنیم و با پاس های کوتاه حملات را طراحی می‌کنیم. من به پاس پشت دفاع هم علاقه دارم و تلاش می‌کنم سرزنی کنم و بازی خوانی کنم. اما به هر حال در نهایت مردم و کادرفنی هستند که باید بگویند عملکردم خوب بوده یا نه.

 

* فکر می‌کنی یک روزی جایگزین سیدجلال حسینی بشوی؟
آقا سید بزرگ ماست و پرسپولیس همچنان به او نیاز دارد و ما هم از او یاد می‌گیریم.

 

* تو دوست داری مثل سیدجلال حسینی در پرسپولیس بمانی یا مثل شجاع خلیل زاده به خارج از کشور بروی؟
هرکسی در ذهنش یک آرزوهایی دارد. نمی‌دانم الان گفتنش درست است یا نه اما من به دروغ گویی عادت ندارم. من دوست دارم مثل آقا سید کاپیتان تیمی باشم که از بچگی طرفدارش بودم اما واقعا بازی در اروپا رویای هرکسی است که امیدوارم برای من هم محقق شود.

 

* تو باوجود سن و سال پایینت با مربیان بزرگی کار کرده ای و فکر می‌کنم هر کدام روی تو تاثیر خاص خود را گذاشته باشند.
من خدا را شکر می‌کنم که با دو مربی خارجی بزرگ کار کردم. آقای برانکو من را قبول کرد و من فوتبالم را مدیون او هستم و همچنین آقای کالدرون. کادر فنی فعلی تیم هم واقعا در ایران تک هستند و چیزی از خارجی ها کم ندارند. چه آقای گل محمدی، چه آقای مطهری و چه آقای فنایی.

 

* الان بحث اینستاگرام خیلی داغ است؛ به هر حال یک نمایش خوب برای تعداد هوادار است و از طرف دیگر شاید تمرکز را به هم بزند.
من طرفدار نظریه دوم هستم و خیلی کم از اینستاگرام استفاده می‌کنم. اگر من را فالو داشته باشید می‌دانید که اصلا 3-4 ماه است که هیچ پستی نگذاشته ام. با احترام به همه، فکر می‌کنم داخل ایران استفاده خوبی از اینستاگرام نمی‌شود. من اهمیت زیادی به فضای مجازی نمی‌دهم اما شاید این اشتباه من است چون خیلی ها که در این فضابودند، محبوب تر هم شدند. به هر حال فکر کنم اگر تمرکز روی تمرین و فوتبال باشد، بازیکنان بالاخره یک روزی در زمین به چشم می‌آیند و محبوبیتشان را کسب می‌کنند.

 

* در تیم با چه کسی بیشتر دوست هستی؟
من با بیشتر بچه ها دوستم و رابطه خوبی دارم اما با سعید حسین پور رابطه ام صمیمانه تر است.

 

* آیا در تیم جوان ها با استقبال باتجربه ها مواجه می‌شوند؟
بله واقعا شکلی از این بابت نیست چون یک بزرگتر مثل آقاسیدجلال حسینی در تیم حضور دارد. اما من خودم بیشتر دوست دارم با هم سن و سال های خودم در تیم باشم.

مطالب مشابه