پایان تولید کیا K ۹۰۰ و کادنزا برای سال ۲۰۲۱

منبع: عصر خودرو

17

1399/11/8

16:45


پایان تولید کیا K ۹۰۰ و کادنزا برای سال ۲۰۲۱

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران،شرکت خودروسازی کیا در حال تولید سدان های کادنزا و K900 برای بازار ایالات متحده است، اما هیچ یک از این 2 خودرو، در سال 2021 تولید نمی شوند.

کیا آخرین خودروسازی است که چندین خودروی سدان را از خط تولید خود در ایالات متحده خارج کرده است و  K900 و کادنزا برای سال 2021 دیگر تولید نخواهند شد. K900 یک سدان بزرگ لوکس است و دیگر خودرو متوقف شده یعنی کادنزا، با شاسی بلندهایی مانند  تویوتا آوالون و نیسان ماکسیما رقابت می‌کند.

این خبر چندان تعجب آور نبود، زیرا هیچ یک از خودرو‌ها برای این کارخانه خودروسازی مهم نبودند و فروش آنچنانی هم نداشتند، می توان گفت کادنزا  در سال 2020 فروش ناچیزی داشت و تنها 1265 از این خودرو به فروش رفته است در مقابل تنها 305  خودرو K900 به فروش رفته  است.  آخرین مدل از کیا در سال 2020، هاچ بک استینگر بود که 12 هزار و 556 دستگاه به فروش رفته است.

پایان تولید کیا K ۹۰۰ و کادنزا برای سال ۲۰۲۱

تولید ادامه دار K900 با توجه به افزایش خودروهای لوکس دیگر مانند هیوندای جنسیس، چندان منطقی نبود. سال گذشته هیوندای جنسیس  2072 دستگاه بیشتر از کیا فروخت و در مقابل فروش کیا کادنزا نیز در سال‌های اخیر به دلیل افزایش فروش دیگر خودروها مانند فورد Taurus، شورلت Impala و هیوندای Azera به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

کیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تجدید نظر در مورد تولید خودروها به تغییر تقاضای مشتری به شاسی بلندها مربوط می‌شود. برخلاف سه خودروساز بزرگ آمریکایی، کیا هنوز نمونه قابل توجهی از سدان‌ها را تولید می‌کند که از جمله آنها می توان به ساب کامپکت ریو، فورته کامپکت،  ​​K5 و هاچ بک استینگر اشاره کرد.

دانلود با کیفیت

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو