افزایش قیمت تخم مرغ در بازار

11

1399/11/8

16:56


مرکز آمار ایران متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب مناطق شهری در دی ماه سال جاری را اعلام کرد.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به تخم مرغ ماشینی با ١٧.٦ درصد، پنیر ایرانی پاستوریزه با ١٠.٨ درصد و خامه پاستوریزه با ٧.٨ درصد بوده است.

در دی ماه ١٣٩٩ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات

در این گروه، اقلام شیرینی خشک با ٦۰٥ درصد و رشته آش با ٤.٠ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آنها

در این گروه، اقلام کنسرو ماهی تن با ٤۰٤ درصد، ماهی قزل آلا با ٤.٢ درصد، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در ماه جاری مرغ ماشینی با ٢٣.٠ درصد، گوشت گوسفند با ٠.٨ درصد و گوشت گاو یا گوساله با ٠.٥ درصد کاهش قیمت نسبت به ماه قبل همراه بوده‌ است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به تخم مرغ ماشینی با ١٧۰٦ درصد، پنیر ایرانی پاستوریزه با ١٠.٨ درصد و خامه پاستوریزه با ٧.٨ درصد بوده است.

میوه و خشکبار

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به موز با ٢١۰١ درصد و انار با ١٥.٠ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. همچنین در ماه جاری متوسط قیمت "لیمو ترش" ٠.٦ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است.

سبزیجات

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به خیار با ١٥۰٦ درصد، بادمجان با ٨.٩ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. همچنین در این گروه قیمت اقلام گوجه فرنگی با ١٦.٦ درصد، فلفل دلمه‌ای با ١٤.٥ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به چای خارجی بسته‌ای با ٤۰٩ درصد و سس مایونز با ٤.٢ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

منبع: بازار

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو