«منافع ملی» روابط بین ملت و دولت را رقم می‌زند

منبع: حوزه

11

1399/11/8

17:35


حوزه/ رئیس قوه قضائیه در دوازدهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور، گفت: رابطه دولت با ملت رابطه تعریف شده ای است و آنچه روابط بین ملت و دولت را رقم می‌زند، منافع ملی است.

«منافع ملی» روابط بین ملت و دولت را رقم می‌زند

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، در دوازدهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور، اظهار کرد: رابطه دولت با ملت رابطه تعریف شده ای است و آنچه روابط بین ملت و دولت را رقم می‌زند منافع ملی است و باید برای حفظ منافع ملی تلاش کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: منافع ملی تنها به مرز و بوم و جغرافیا مربوط نمی‌شود و می‌تواند منافع غیر از سرزمین هم جزو منافع محسوب شود.

وی تصریح کرد: امام (ره) منافع ملی و مصالح انسان را با هم پیوند زد و ترکیبی بین ملیت و اسلامیت را رقم زد و نگاه علمای بزرگ و در راس آن امام راحل این بود که تقابلی بین اسلامیت و ملیت نیست، بلکه پیوند این دو می‌تواند نجات بخش جامعه باشد و حفظ دفاع از وطن را در جامعه افزایش دهد.

رئیسی  تصریح کرد: امام بزرگوار به نحوی عمل کردند که جمهوریت و اسلامیت، ملیت و اسلامیت، مصالح انسان معاصر با منافع ملی با هم پیوند خورد و سازوکار این پیوند ایجاد شد.

خبر در حال تکمیل است...

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو