جنگ نرم را از جنگ نظامی جدی‌تر بگیریم

منبع: حوزه

11

1399/11/8

18:01


حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار رئیس سازمان بسیج رسانه، گفت: عرصه جنگ نرم که بسیار مورد تأیید رهبر معظم انقلاب است را باید از جنگ نظامی جدی‌تر بگیریم و برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل باشیم.

جنگ نرم را از جنگ نظامی جدی‌تر بگیریم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در قزوین حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در دیدار مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه اظهار کرد: در دین هر خبری حائز اهمیت نیست و نباید خبرهای بزرگ فدای خبرهای بی‌اهمیت شود.

وی تصریح کرد: در روایات در تبیین نبأ عظیم فرموده‌اند قیامت و ولایت امیرالمؤمنین(ع) نبأ عظیم هستند که نشان دهنده اخبار مهمی در عالم است و در عرصه رسانه‌ای باید به آنها پرداخته شود.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خبرنگار حقیقی کسی است که رسالت‌های الهی را تبلیغ می‌کند و هیچ ترسی از گرفتاری‌ها و بحران‌های این عرصه ندارد و با تکیه به خداوند در مسیرهای سخت و دشوار به پیش می‌رود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: در عرصه رسانه‌ای اگر می‌خواهیم کاری انجام دهیم باید آبرویمان را به خدا بسپاریم و اگر این گونه عمل کنیم خداوند آبروی ما را حفظ کرده و به ما عظمت عنایت می‌کند.

وی با بیان اینکه رسانه ابزاری است که باید اهدافی را دنبال کند، بیان کرد: همه کارها و هدف‌ها بر این مهم استوار است که نام و یاد خدا بلند نگه داشته شود و رسانه ابزاری برای تحقق این رسالت مهم الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین با تأکید بر اینکه جنگ نرم و هشدارهای رهبری را جدی بگیریم، عنوان کرد: عرصه جنگ نرم که بسیار مورد تأیید رهبری است را باید از جنگ نظامی جدی‌تر بگیریم و برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل باشیم و فعالان رسانه‌ای سرداران عرصه جنگ نرم هستند.

مسعود بصیری، رئیس سازمان بسیج رسانه در ابتدای این دیدار بیان کرد: خبرنگاران پیامبران حقیقت و واسطه‌ای برای انتقال حقیقت به مردم هستند.

وی تصریح کرد: دست همه کسانی که پیام حقیقت را به مردم منتقل می کنند و دل‌های مردم را روشن نگه می‌دارند می‌بوسیم. روحانیون از منابر در انتقال خبر و حقیقت به مردم استفاده می‌کردند و در طول تاریخ اسلام بسیار اثرگذار بوده‌اند.

رئیس سازمان بسیج رسانه عنوان کرد: تعامل بین اصحاب رسانه و روحانیون می‌باید تقویت شود و در حوزه فقه رسانه این مهم بیشتر احساس می‌شود. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو