چراغ سبز شورای اسلامی پنانگ، مالزی، به برپایی نمازها در مساجد

منبع: حوزه

12

1399/11/8

19:21


حوزه/ شورای اسلامی پنانگ در مالزی اجازه بازگشایی مساجد، مدارس اسلامی و نمازخانه‌ها و همچنین برگزاری نمازهای یومیه و نمازهای جمعه را منوط به تعداد محدود و رعایت فاصله گذاری اجتماعی صادر کرد.

چراغ سبز شورای اسلامی پنانگ، مالزی، به برپایی نمازها در مساجد

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از malaymail، طبق حکمی که امروز چهارشنبه صادر شد، اعلام گردید که نماز جمعه و نمازهای واجب روزانه در تمام مساجد و مدارس اسلامی ایالت پنانگ در مالزی مجاز به اقامه نماز هستند، با این حال فقط تعداد معینی از جماعت مجاز به حضور هستند.

احمد زکی الدین عبدالرحمن ، رئیس شورای دینی اسلامی پنانگ ، گفت که شورا روز گذشته جلسه ویژه‌ای برگزار کرد و روش استاندارد عملیاتی را تعیین کرد که باید در خانه‌های عبادی مسلمانان رعایت شوند.

وی گفت: نمازهای واجب در تمام مساجد و مدارس اسلامی ایالت حداکثر با ۱۵ نفر مجاز است، در حالی که برای نماز جمعه ، ۱۲ تا ۴۵ نفر، بین ۱۵ تا ۷۰ سال ، و شامل اعضای کمیته مسجد و مدرسه اسلامی مذکور اجازه حضور دارند.

عبدالرحمن در ادامه خاطرنشان کرد که برای نماز تشییع جنازه در صورتی که علت مرگ ویروس کرونا نباشد، و مراسم در مسجد برگزار گردد، فقط حضور ۲۰ نفر مجاز است.

وی امروز در بیانیه ای گفت ، بازدید از قبر پس از دفن مجاز نیست.

جدا از این ، وی گفت  که مراسم‌هایی از جمله قرآن و دعاخوانی نیز در مساجد مجاز است اما در این فعالیت‌ها نباید بیش از ۱۵ نفر شرکت کنند.

وی افزود ، به غیر از این ، هیچ فعالیتی در مساجد تا اطلاع ثانوی مجاز نیست.

در همین حال ، وی برای مراسم‌های مربوط به جشن ازدواج نیز گفت ، این مراسم می‌تواند در دفتر مذهبی منطقه مربوطه برگزار شود ، اما تنها با حضور حداکثر ۱۰ نفر باید برگزار گردد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو