شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 101 میلیون نفر رسید

منبع: عصر ایران

13

1399/11/8

20:32


شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 101 میلیون نفر رسید

براساس گزارش‌های مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا چهارشنبه شب به ۱۰۱ میلیون و ۱۸ هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۲ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۴۹ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۱۴۸ هزار و ۳۵۲ نفر به کووید ۱۹مبتلا شده و چهار هزار و ۵۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۲۶ میلیون و ۱۱ هزار و ۳۱۴ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۴۳۵ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا ۱۵ میلیون و ۷۶۷ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

آمریکا بالاترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا را دارد. این در حالی است که از یک ماه پیش توزیع واکسن‌های شرکت های فایزر، بیون تک و مدرنا در آمریکا آغاز شده اما روند واکسیناسیون برخلاف آنچه پیش بینی می‌شد، کندتر بوده است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.

وی هفته گذشته طی حکمی ماسک زدن در تمامی ساختمان‌های فدرال در سراسر آمریکا را اجباری کرد. ماسک زدن در بسیاری از خطوط هوایی و قطارها هم اجباری خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو