آموزش بافت انواع میوه

منبع: دلگرم

41

1399/11/8

20:48


آموزش بافت انواع میوه

آموزش بافت میوه (آموزش بافت موز، توت فرنگی، خیار، انگور، بادمجان، گیلاس، گلابی و غیره)

سلام به دختر خانم های با سلیقه و کدبانوهای منزل با یاد خدا بافت انواع میوه های زیبا و تزئینی را شروع می کنیم . اکثر خانم ها دستی به بافتن دارند و با اصول اولیه بافتنی آشنا می باشند و با کمی حوصله و سلیقه می توانند یک سبد زیبا از انواع میوه ها برای دکور آشپزخانه خود ببافند ... پس در این مقاله با ما همراه باشید .

آموزش طرز بافت میوه انگور

ابتدا برای هر نوع میوه پنج زنجیره می بافیم و به هم وصل می کنیم و با پایه کوتاه حلقه را پر می کنیم رج دو وسه یه پایه کوتاه در یک خونه و در خونه دوم دو پایه کوتاه تا ته میوه ها فرم بگیر مثلا انگور تا دیواره ان بیاد بالا بعد به وسط دیواره که رسیدیم پنبه پر می کنیم و کم کم می کنم تا به بلندی انگور برسیم و کور می کنیم “

البته بعد از رج دو و سه که اضاف کردی سه رج دیگه نه اضافه و نه کم می کنیم تا دیواره بالا بیاد.

اندازه کوچکی و بزرگی کامل شده انگور به سلیقه شماست.

ده یا بیست عدد می بافیم و با زنجیره بهم وصل می کنیم تا بشه یه شاخه انگور البته رنگ مشکی یا زرد.

آموزش طرز بافت میوه گلابی

گلابی هم پنج زنجیره بهم وصل می کنیم بعد توی هر خونه دو تا پایه کوتاه می زنیم تا ته گلابی در بیاد بستگی به سلیقه شما کوچک یا بزرگ چند رج می بافیم تا دیواره بدست بیاد بعد پنبه پر می کنیم و باز کم کم؛ کم می کنیم و تا اخر.

آموزش بافت میوه ( آموزش بافت موز، توت فرنگی، خیار، انگور، بادمجان، گیلاس و غیره )

برای برگ میوه ها هم دو تا زنجیره زده و توی هر خونه دو تا پایه می زنیم تا وسط برگ بعد یکی از اول رج و یکی از اخر کم می کنیم تا به نوک تیز برگ برسیم و بعد با قلاب به سر گلابی یا هر میوه دیگه وصل می کنیم امید دارم متوجه شده باشید دوستان

آموزش طرز بافت میوه گیلاس

گیلاس هم مثل انگور پنج زنجیره بهم وصل می کنیم بعد حلقه را با پایه کوتاه وصل می کنیم و توی هر خونه دو تا پایه کوتاه می زنیم و با انگشت دست گودی میوه ها را مشخص می کنیم تا دیوار بعد پنبه و بعد کم کم، کم می کنیم تا به نقطه اخر برسیم و کور بشه بعد بست و یا بیشتر می بافیم و با کاموای سبز با زنجیره به شاخه می گذاریم.

آموزش طرز بافت میوه بادمجان

این هم بادمجان پنج زنجیره وصل میشه بعد توی هر خونه دو تا پایه می زنیم تا دو سه رج بعد نه اضافه و نه کم تا دیواره بالا بیاد بعد نوبت پنبه می باشد و بعد کم کم، کم می کنیم تا به اخر برسد.

این هم کلاهک بادمجان ابتدا پنج زنجیره بعد پانزده تا پایه کوتاه می زنیم به پانزده تقسیم بر پنج می کنیم و به سه قسمت پنج تای پنج تای اول می بافیم رج دو از اول کم می کنیم یکی و بعد برا بر گشت هم از اول کم می کنیم تا به یه کی بر سه و تمام و روی سر بادمجان وصل می کنیم.

آموزش طرز بافت میوه توت فرنگی

جالب است بدانید که توت فرنگی مثل بادمجان یا گلابی بافته میشه ...

آموزش طرز بافت میوه هویج و خیار و موز

فقط هویج و خیار و موز دیوارهاشون بیشتر بالا باشه و کلاهک توت فرنگی و گوجه و فلفل و بادمجان مثل هم می باشند.

موز هم تا نصف دیواره زرد می بافیم و بقیه را سفید و تا اخر .

separator line

طرح هایی متنوع و دیدنی از بافتنی با قلاب + تصویر

زیباترین عروسک های بافتنی مهر 1395


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو