عربستان به دنبال میزبانی لیگ قهرمانان آسیا

منبع: ورزش 3

9

1399/11/8

21:38


یک روزنامه نگار ورزشی عربستانی اعلام کرد که این کشور به صورت رسمی درخواست میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را ارائه داده است.

عربستان به دنبال میزبانی لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش "ورزش سه"، مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا امروز در کوالالامپور انجام شد که نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند و پس از برگزاری دیدارهای مرحله پلی آف، جدول این دوره از رقابت ها تکمیل می شود.


اما همانطور که از قبل اعلام شده بود، کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان در سال 2021 را به صورت متمرکز در دو کشور برگزار کند که گفته می شود علاوه بر قطر که تجربه برگزاری خوب دیدارهای لیگ قهرمانان سال گذشته را دارد، حالا عربستان نیز به دنبال میزبانی این رقابت هاست.


عبدالله المرزوق خبرنگار عربستانی با انتشار خبری در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که فدراسیون فوتبال عربستان با ارائه درخواستی رسمی از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته است که میزبانی این دوره از رقابت ها را به این کشور اعطا کنند.


مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال 2021 از مرحله گروهی تا یک چهارم نهایی به صورت متمرکز در یک کشور برگزار می شود. المرزوق در توییتی در صفحه توئیتر خود فاش کرد که AFC ممکن است برگزاری مسابقات را به دو کشور اعطا کند که یکی از آنها عربستان سعودی است.


در حال حاضر تنها همگروهی استقلال با یک نماینده عربستانی که الاهلی است قطعی شده و در صورت پیروزی فولاد در دیدار پلی آف، آنها با النصر و همچنین در صورت پیروزی الوحده عربستان در بازی مقدماتی، آنها نیز با تراکتور همگروه خواهند شد و بدین ترتیب 3 نماینده ایران با 3 نماینده عربستانی در یک گروه قرار خواهند گرفت.


البته با توجه به حضور الدحیل در گروه استقلال و الریان در گروه پرسپولیس، این احتمال وجود دارد اگر قرار باشد میزبانی این دوره از رقابت ها به دو کشور قطر و عربستان واگذار شد، بازی های دو گروه سرخابی های پایتخت در دوحه انجام شود ولی به هر حال در صورتی که AFC میزبانی یک یا چند گروه از لیگ قهرمانان آسیا را به عربستان اعطا کند، با توجه به شرایط ویژه در روابط ایران و این کشور، ممکن است تیم های تراکتور و فولاد با چالش هایی روبرو شوند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو