از شکست پرسپولیس در قطر تا چیپ بد موقع مهدی طارمی

از شکست پرسپولیس در قطر تا چیپ بد موقع مهدی طارمی


منبع: طرفداری

20

1399/11/8

22:00


از شکست پرسپولیس در قطر تا چیپ بد موقع مهدی طارمی

پرسپولیس ایران در سالی که به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رفت، با الریان قطر همگروه شد اما برابر این تیم عملکرد خوبی نداشت.

قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا 2021 برگزار شد و تیم ها رقبای خود را شناختند. پرسپولیس ایران در گروه E با تیم های الریان قطر، گوای هند و برنده الوحده امارات - الزورای عراق همگروه شد.

به گزارش طرفداری؛ در این بخش قصد داریم به چند سال پیش برگردیم، جایی که پرسپولیس و الریان قطر با هم همگروه بودند.

در سال 2017 پرسپولیس ایران در گروه D لیگ قهرمانان آسیا با تیم های الهلال عربستان، الریان قطر و الوحده امارات همگروه شد. سرخ ها یک بار در قطر و در بازی برگشت در تهران با الریان بازی کردند.

گروه D / سال 2017 / قطر / 24 اسفند 1395 / الریان قطر 3-1 پرسپولیس ایران

پرسپولیس در اولین بازی اش با الریان در قطر به مصاف این تیم رفت. ترکیب دو تیم برای این بازی به شرح زیر بود:

ترکیب الریان:

  • عمر باری، ناتان اوتاویو، گونزالو ویرا، مصعب خضر، عبدالکریم سالم، عبدالرحمن الحرازی، دانیل گومو، کوه میونگ جین، رودریوگو تاباتا، سرجیو گارسیا، سباستین سوریا

ترکیب پرسپولیس:

  • علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محسن ربیع خواه، حسین ماهینی، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، سروش رفیعی، وحید امیری، مهدی طارمی

ترکیب پرسپولیس در بازی رفت
*در ترکیب اولیه نام محمد انصاری اعلام شده بود اما قبل از شروع بازی اعلام شد که محسن ربیع خواه در ترکیب قرار دارد.

گل اول پرسپولیس / دقیقه 5 / مهدی طارمی: پرسپولیس در این بازی خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 5 پاس عالی محسن مسلمان به مهدی طارمی رسید و او نیز پشت مدافعان الریان موفق شد که با یک ضربه عالی گل نخست بازی را به ثمر برساند.

گل اول الریان / دقیقه 18 / تاباتا: در محوطه جریمه پرسپولیس تاباتا صاحب توپ شد و پس از جا گذاشتن مدافعان با یک شوت محکم دروازه بیرانوند را باز کرد.

گل دوم الریان / دقیقه 57 / تاباتا: خطای حسینی روی سوریا را داور پنالتی اعلام کرد و تاباتا به راحتی دروازه پرسپولیس را باز کرد.

گل سوم الریان / دقیقه 87 / گارسیا: سانتر تاباتا در دهانه دروازه پرسپولیس به گارسیا رسید که شوت این بازیکن درون دروازه پرسپولیس قرار گرفت.

پرسپولیس در این بازی باخت اما چیزی از حریف میزبان خود کم نداشت. سرخ ها در این بازی بارها دروازه الریان را تهدید کردند اما در نهایت موفق به زدن گل نشدند. شاید عادلانه ترین نتیجه این بازی تساوی بود اما هرقدر که سرخ ها موفق به گل زدن و استفاده از موقعیت ها نمی شدند، قطری ها خوب گل می زدند و در نهایت 3 بر 1 این بازی را بردند.

آمار بازی / الریان قطر 3-1 پرسپولیس ایران

گل های بازی؛ الریان قطر 3-1 پرسپولیس ایرانگروه D / سال 2017 / تهران / 21 فروردین 1396 / پرسپولیس ایران 0-0 الریان قطر

دو تیم که برای صعود به امتیاز نیاز داشتند با ترکیب زیر وارد میدان شدند:

ترکیب پرسپولیس: 

  • علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، صادق محرمی، حسین ماهینی، محمد انصاری، سروش رفیعی، محسن مسلمان، کمال کامیابی نیا، وحید امیری، علی علیپور، مهدی طارمی

ترکیب پرسپولیس در بازی برگشت

ترکیب الریان: 

  • عمر باری، عبدالکریم سالم،  گونزالو ویرا، ناتان اوتاویو، معصب خضر، کوه میونگ جین، ویکتور کاسرس،عبدالرحمن هزازی، سرجیو گارسیا، رودریگو تاباتا، سباسیتن سوریا

در این بازی نیز همچنون بازی رفت، پرسپولیس تیم برتر میدان بود. سرخ ها بارها روی دروازه الریان هجوم آوردند اما موفق به گلزنی نشدند. اما شاید مهم ترین صحنه بازی، پنالتی دقیقه 42 باشد که مهدی طارمی پشت توپ ایستاد و با یک چیپ خیلی بد توپ را به بیرون زد.

آمار بازی / پرسپولیس ایران 0-0 الریان قطر

خراب کردن پنالتی توسط مهدی طارمی


و اما در ادامه ...

در آن سال با اینکه پرسپولیس برابر الریان قطر تنها یک امتیاز کسب کرده بود، اما موفق شد با توجه به دو تساوی برابر الهلال عربستان و دو پیروزی برابر الوحده امارات، با 9 امتیاز و 2 امتیاز بیشتر از الریان قطر به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد.

پرسپولیس در آن سال تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز پیش رفت اما موفق به پیروزی برابر الهلال نشد و نتوانست راهی فینال شود. کاری که سال بعد موفق به انجام آن شدند.

ترکیب پرسپولیس در دیدار برگشت با الریان قطر
- از این 11 بازیکن تنها 4 نفر در پرسپولیس مانده اند.
- چهار نفر از این بازیکنان در حال حاضر در اروپا بازی می کنند.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو