قتل کینه جویانه از سوی پسردایی/ عمه 2 شرط برای بخشش برادرزاده اش گذاشت + عکس

منبع: رکنا

15

1399/11/8

22:02


قتل کینه جویانه از سوی پسردایی/ عمه 2 شرط برای بخشش برادرزاده اش گذاشت + عکس

پسری جوان در اقدامی کینه جویانه به سراغ پسر عمه اش رفت و دست به قتل زد.

به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، نخستین روز مهر سال 93 بود که درگیری خونین 2 جوان به پلیس تهران مخابره شد و وقتی ماموران در صحنه درگیری حضور پیدا کردند با جسد خونین جوان 23 ساله ای که غرق خون روی زمین افتاده بود روبرو شدند.

قتل پسر عمه به دست پسر جوان

بدین ترتیب بازپرس پرونده دستور داد تا جسد پسر جوان به پزشکی قانونی منتقل شود و تحقیقات برای دستگیری عامل این جنایت کلید زده شد که کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران در تحقیقات ابتدایی اطلاع پیدا کردند که قتل پسر 23 ساله از سوی پسردایی اش به نام محسن صورت گرفته است.

تجسس های پلیسی برای دستگیری عامل این جنایت ادامه داشت تا اینکه ماموران با گذشت چند روز موفق شدند با اقدامات پلیسی محسن را دستگیر کنند.

قتل پایان کینه پسردایی از پسر عمه

محسن پس از دستگیری به قتل پسر عمه اش اعتراف کرد و به ماموران گفت: من قصد کشتن نداشتم، ما از چندی قبل با هم کری خوانی داشتیم و همیشه پیامک های تهدید آمیز به هم می دادیم و حتی یکبار پسر عمه مرا در خیابان به باد کتک گرفت که پس از آن ماجرا من از او کینه به دل گرفتم.

وی افزود: روز حادثه در خیابان بودم که خیلی اتفاقی پسرعمه ام را دیدم و با توجه به اینکه از او کینه داشتم با چاقویی که همراهم بود به سمت پسرعمه ام حمله کردم و فقط یک ضربه به او زدم و اصلا قصد کشتن نداشتم و پس از درگیری به سرعت پا به فرار گذاشتم.

پسر جوان ادامه داد: من برای زهرچشم گرفتن و تنبیه به سمت پسر عمه ام حمله کردم و وقتی متوجه شدم پسر عمه ام فوت کرده ناراحت شدم و از کاری که کردم پشیمانم و باور کنید اصلا قصد کشتن نداشتم.

درخواست قصاص برای برادرزاده

محسن پس از اعتراف و بازسازی صحنه درگیری مرگبار برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران منتقل شد و در جلسه رسیدگی به این پرونده ، عمه و شوهرعمه محسن از دادگاه خواستار قصاص قاتل پسرشان شدند.

قضات پس از بررسی پرونده و شنیدن اظهارات متهم و با توجه به درخواست قصاص اولیای دم حکم قصاص نفس – اعدام – را برای محسن 20 ساله صادر کردند و دیوان عالی کشور مهر تایید بر این حکم زد.

بخشش قاتل با 2 شرط

پرونده برای اجرا حکم به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد و مریم خلیفه دادیار شعبه 4 اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران جلسات زیادی را به سرپرستی قاضی شهریاری با خانواده مقتول برگزار کردند تا اینکه عمه و شوهر عمه محسن حاضر به بخشش قاتل پسرشان شدند.

عمه و شوهر عمه محسن برای بخشیدن قاتل پسرشان 2 شرط گذاشتند، شرط اول دریافت دیه پسرشان بود و شرط دوم این بود که محسن از تهران خارج شود و تا آخر عمر هیچ وقت عمه و شوهرعمه اش را نبیند و تعهد دهد در صورتی که در هر جای دنیا متوجه حضور عمه و شوهرعمه اش شد نباید به سمت آنها برود و آنها او را ببینند.

بدین ترتیب خانواده محسن به کمک خیرین و نیکوکاران توانستند دیه قربانی جنایت را تهیه کنند و به خانواده مقتول بپردازند.

بنابر این گزارش، پرونده محسن در این مرحله با توجه به بخشش اولیای دم و پرداخت دیه برای بررسی جرم از جنبه عمومی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو